R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Powiat Kolski

Kolejny piknik rodzinny w SP Chełmno

06-06-2019 15:50 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 5,768 | Komentarzy: 0

02 czerwca 2019 roku dzięki wspólnym działaniom Dyrektora, Rady Pedagogicznej, Pracowników oraz Rodziców Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Chełmnie zorganizowany został kolejny raz Piknik Rodzinny pod hasłem „Razem możeMy więcej”. Celem imprezy było gromadzenie środków finansowych na coroczne wycieczki szkolne oraz integrowanie rodzin i społeczności lokalnej, propagowanie zdrowego, bezpiecznego stylu życia.
Foto:SP Chełmno
R E K L A M A

Pomimo bardzo wysokiej temperatury publiczność i goście dopisali. W trakcie pikniku  wystąpiły dzieci ze szkoły. Uczniowie przedstawili scenki  oparte na twórczości Adama Mickiewicza oraz zaprezentowali swoje zdolności taneczne i wokalne na piknikowej scenie, dali przedwakacyjny pokaz udzielania pierwszej pomocy. Szkołę odwiedzili tego dnia  policjanci wraz z „Pyrkiem” i Ochotnicza  Straż Pożarna z Dąbia i Chełmna. Tradycją pikniku jest parada motocyklistów, która i w tym roku cieszyła się ogromną popularnością. Dodatkowo Gmina Dąbie sfinansowała dwie dmuchane zjeżdżalnie. Niespodzianką przygotowaną dla gości była wystawa pt. „20-lecie nadania imienia szkole”.

Piknik rozpoczęto od podziękowań dla wszystkich ofiarodawców, firm, instytucji, osób,   które udzieliły wsparcia  finansowego, rzeczowego lub osobistego na jego organizację oraz na wyjazdy dla dzieci ze  Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Chełmnie w roku szkolnym  2018/2019. Okazało się, że kolejny raz można było  liczyć na  życzliwość. Hasło, które zostało wymyślone w szkole i pod którym odbył się piknik oddaje ideę, że dzięki wspólnym działaniom można osiągnąć znacznie więcej. Pośród zaproszonych gości znaleźli się m.in. poseł na Sejm VIII kadencji Pan Leszek Galemba, radni powiatowi i miejscy, na czele z panem przewodniczącym Wacławem Zwoniarkiewiczem.  Powodzeniem cieszyły się stoiska z loterią, malowanie twarzy i paznokci. Można było raczyć się  zdrową żywnością, wyśmienitym ciastem, kawą, herbatą, grillowaną kiełbasą i żurkiem.

Bez zaangażowania całej kadry pedagogicznej, pracowników szkoły i rodziców nie udałoby się zorganizować tak udanej uroczystości. Bez wsparcia ofiarodawców podjęte działania też trudno byłoby doprowadzić do skutku.  Dziękujemy tym, którzy poprzez aktywny udział w pikniku przyczynili się do integracji naszej społeczności i wspomogli szkołę w działaniach na rzecz dzieci. 

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE