R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Powiat Kolski

Przegląd Dorobku Artystycznego w Gminie Olszówka

11-06-2019 14:29 | Źródło: SP Głębokie | Wyświetleń artykułu: 4,784 | Komentarzy: 0

Tegoroczne Święto Ludowe w gminie Olszówka przypadło w niedzielę 9 czerwca. Gospodarzem i głównym organizatorem imprezy była Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Głębokiem.

R E K L A M A

Uroczystość, która zbiegła się z Zielonymi Świątkami rozpoczęła się mszą świętą celebrowaną na ganku szkoły przez proboszcza umieńskiej parafii ks. Mariusza Ponikierskiego. W dalszej części odbył się Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Olszówka. Swoje talenty artystyczne, wokalne i taneczne zaprezentowali uczniowie trzech szkół z terenu gminy, tj. Szkoły Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki w Łubiance, Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Ponętowie Górnym Drugim oraz Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Głębokiem. Na scenie pojawiły się zarówno dzieci z najmłodszych grup przedszkolnych, ale także seniorzy z Klubu Seniora, którzy wspólnie z uczniami z Głębokiego popisali się talentami aktorskimi i komediowymi w inscenizacji „Na Jarmarku” przedstawiając historię zwaśnionych rodów dwóch wsi. Nie zabrakło talentów wokalnych, które ujawniły przed publicznością uzdolnione muzycznie dzieci z Ponętowa i Łubianki. Zachwyt i duże brawa wywołali również tancerze: uczniowie z Głębokiego przywitali wszystkich gości dostojnym polonezem, gimnazjaliści z Łubianki zachwycili eleganckim walcem, a najmłodsi uczniowie z Ponętowa rozbawili zebranych tańcami nowoczesnymi na balu u Kopciuszka.

Dużym zainteresowanie cieszył się także gminny konkurs plastyczny „Nasze Polskie Stroje Ludowe”, na który wpłynęło aż 70 prac. Jury miało nie lada problem, aby wybrać te najlepsze. Na koniec drugiej części Wójt Gminy Olszówka, pan Włodzimierz Fraszczyk wraz z posłem, panem Leszkiem Galembą wręczyli upominki i dyplomy nagrodzonym w konkursie plastycznym uczniom oraz okolicznościowe statuetki delegacjom szkół. Po części oficjalnej w przyszkolnym parku odbył się festyn z licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych, a że pogoda dopisała, zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze