R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Biblioteka

Bajki o prawie

12-06-2019 11:38 | Źródło: PiMBP w Kole | Wyświetleń artykułu: 4,235 | Komentarzy: 2

Spotkanie z Jakubem Skworzem. Młodzi czytelnicy Filii dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole zachwyceni.

Foto:PiMBP w Kole | Jakub Skworz w otoczeniu uczestników spotkania autorskiego
R E K L A M A

Gwoli przypomnienia – Jakub Skworz (ur. 1990 w Poznaniu) – pisarz, dziennikarz, autor książek dla dzieci i młodzieży. Studiował stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Jagiellońskim i Wrocławskim. W latach 2013-2017 był redaktorem miesięczników „Men’s Health” i „Women’s Health”, w których prowadził dział reportażu. Pierwsze pisarskie próby podjął w wieku dziewięć lat – nakreślił wówczas krwawą opowieść o dinozaurach. W 2011 r. ukazała się jego pierwsza książka „Męskie rozmowy nastolatka”, w której ośmiu znanych Polaków, m.in. Krzysztof Zanussi i Marek Kondrat, odpowiada na pytania o dorastaniu, trudnych decyzjach i ich konsekwencjach. Jako autor książek dla dzieci i młodzieży zadebiutował w roku 2015. Pierwszą książką dla najmłodszych, stanowiącą początek serii, była „Księżniczka Adela i duszek Elbit”. W roku 2015 ukazały się także dwie opowieści o wampirku Alfredzie, a w 2016 „Disney uczy. Przygoda z czytaniem”. W 2017 roku ukazała się powieść „Adaś Mickiewicz. Łobuz i mistrz”, a w 2018 „Mania Skłodowska”.

Scenariusz spotkania z kolskim czytelnikami - uczniami Szkół Podstawowych nr 1 i nr 5 w Kole - oparty został o książki „Prawie Bajki. Nieznajomość prawa szkodzi” (2016), „Prawie bajki. Twarde prawo, ale prawo” (2017). Dzieci dowiedziały się: Co to znaczy być prawnikiem? Kiedy zawiera się umowę? Czy z prawem mają do czynienia tylko dorośli?

W interaktywne zajęcia pisarz wplótł rozwiązanie krzyżówki, odkrywanie różnic między obrazkami i wiele innych atrakcji. Bawiono się przednio.

R E K L A M A

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (2) Pokaż komentarze