(2)
Zamglenie -1
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?
REKLAMA

Bajki o prawie

Bajki o prawie

Autor: PiMBP w Kole 12 Czerwiec 2019
Bajki o prawie
© PiMBP w Kole
Komentarzy: 2 Czytano:
4,527 razy |
Jakub Skworz w otoczeniu uczestników spotkania autorskiego

Spotkanie z Jakubem Skworzem. Młodzi czytelnicy Filii dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole zachwyceni.

R E K L A M A
2
Czytano:
4,527 razy
Udostępnij

Gwoli przypomnienia – Jakub Skworz (ur. 1990 w Poznaniu) – pisarz, dziennikarz, autor książek dla dzieci i młodzieży. Studiował stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Jagiellońskim i Wrocławskim. W latach 2013-2017 był redaktorem miesięczników „Men’s Health” i „Women’s Health”, w których prowadził dział reportażu. Pierwsze pisarskie próby podjął w wieku dziewięć lat – nakreślił wówczas krwawą opowieść o dinozaurach. W 2011 r. ukazała się jego pierwsza książka „Męskie rozmowy nastolatka”, w której ośmiu znanych Polaków, m.in. Krzysztof Zanussi i Marek Kondrat, odpowiada na pytania o dorastaniu, trudnych decyzjach i ich konsekwencjach. Jako autor książek dla dzieci i młodzieży zadebiutował w roku 2015. Pierwszą książką dla najmłodszych, stanowiącą początek serii, była „Księżniczka Adela i duszek Elbit”. W roku 2015 ukazały się także dwie opowieści o wampirku Alfredzie, a w 2016 „Disney uczy. Przygoda z czytaniem”. W 2017 roku ukazała się powieść „Adaś Mickiewicz. Łobuz i mistrz”, a w 2018 „Mania Skłodowska”.

Scenariusz spotkania z kolskim czytelnikami - uczniami Szkół Podstawowych nr 1 i nr 5 w Kole - oparty został o książki „Prawie Bajki. Nieznajomość prawa szkodzi” (2016), „Prawie bajki. Twarde prawo, ale prawo” (2017). Dzieci dowiedziały się: Co to znaczy być prawnikiem? Kiedy zawiera się umowę? Czy z prawem mają do czynienia tylko dorośli?

W interaktywne zajęcia pisarz wplótł rozwiązanie krzyżówki, odkrywanie różnic między obrazkami i wiele innych atrakcji. Bawiono się przednio.

Oceń artykuł

średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (2)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
czytelnik · 12 Czerwiec 2019
Najlepsze "bajki o prawie" mógłby opowiadać Minister Sprawiedliwości!
1111111 · 20 Czerwiec 2019
Ewentualnie nasz Burmistrz
R E K L A M A
R E K L A M A
Lifestyle i życie społeczne
Duży Fiat skończył 55 lat
1 dzień temu 825 1