R E K L A M A
ren
R E K L A M A
domki
Wiadomości Biblioteka

Pszczoły i ożywiony motek

14-06-2019 12:44 | Źródło: PiMBP w Kole | Wyświetleń artykułu: 2,018 | Komentarzy: 0
Wręczono nagrody laureatom konkursów plastycznych "Pszczoły" i „Ożywiony motek”, zorganizowanych przez Filię dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole.
Pszczoły i ożywiony motek
Foto:PiMBP w Kole | Laureaci konkursów plastycznych "Pszczoły" i "Ożywiony motek"
R E K L A M A
Biuro podatkowe Buczkowski

Celami konkursu  "Pszczoły" były: poznanie królestwa pszczół, rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych, wrażliwości artystycznej dzieci i młodzieży, promowanie osiągnięć uczniów uzdolnionych plastycznie, wzbogacanie warsztatu plastycznego i rozwijanie różnorodnych form i technik plastycznych. 

Przeprowadzono go wśród zainteresowanych: dzieci w wieku przedszkolnym; uczniów klas: 1-3, 4-6, 7-8 (gimnazjalistów) szkół podstawowych Koła i powiatu kolskiego.

Każdy uczestnik miał wykonać jedną pracę przestrzenną przedstawiającą pszczołę. Prace musiały być własnymi, wykonanymi samodzielnie (dowolną techniką plastyczną, z wykorzystaniem dowolnych materiałów) i wcześniej nie prezentowanymi na innych konkursach czy wystawach.

Rozstrzygnięcia konkursu – wyłaniając laureatów – dokonała Komisja Konkursowa powołana przez organizatora (Ewelina Jasińska, przewodnicząca, Anka Pietruszka, członek). Oceniano: zgodność pracy z tematem konkursu, oryginalność, jakość, estetykę i samodzielność wykonania pracy.

Na konkurs nadesłano 80 prac z: Przedszkoli Miejskich: nr 3 w Kole (nauczyciel – Karolina Adamczewska-Zawadzka, Daria Chmielewska, Karolina Jankowska, Marzena Pączkowska, Ilona Szczesiak, Maria Wituła), nr 5 w Kole (n – Renata Sokolnicka); Szkół Podstawowych z: Bierzwiennej Długiej (n – Anna Andrzejczak, Kinga Estkowska, Iwona Skibińska), Dąbiu (n – Andrzej Wielogórski), nr 1 w Kole (n – Elżbieta Olejniczak), nr 3 w Kole (n – Renata Wabnic Osowska), nr 4 w Kole (n – Elżbieta Łuczak, Izabela Tomankiewicz), Łubiance (n – Anna Kwiatkowska), Łuczywnie (n – Małgorzata Cugier); Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole (n – Anna Jachnik).

Jury nagrodziło w kategoriach:

dzieci w wieku przedszkolnym:

I miejsce: Igor Górnicki, kl. 0 a, Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

II miejsce: Sandra Kieszkowska, Przedszkole Miejskie nr 3 w Kole

uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych:

I miejsce: Aleksander Filipiak, kl. 1 c, Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

II miejsce: Maciej Filiks, kl. 1 a, Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

III miejsce: Krzysztof Jabłoński, kl. 1 a, Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

uczniowie klas: 4-6 szkół podstawowych:

I miejsce: Sławomir Szczerbiak, kl. 5 a, Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

II miejsce: Julia Swarcewicz, kl. 4 a, Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

III miejsce: Anna Patrycja Skoczylas, kl. 5 a, Szkoła Podstawowa nr 5 w Kole

wyróżnienie: Aleksandra Chojecka, kl. 6 d, Szkoła Podstawowa nr 1 w Kole

uczniowie klas 7-8 (gimnazjaliści) szkół podstawowych:

I miejsce: Fiona Pawlak, kl. 7 a, Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

II miejsce: Marta Kniaź, kl. 7 a, Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

III miejsce: Weronika Rusek, kl. 7 b, Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole 

Cele konkursu "Ożywiony motek" były: rozbudzanie twórczej inwencji i kreatywności; wzmacnianie wiary we własne możliwości; rozwijanie indywidualnych zdolności plastycznych; budzenie zainteresowania różnymi technikami plastycznymi. Jedynym, kryterium, które ograniczało uczestników to materiał z którego powstały prace – włóczka. Tylko od ich wyobraźni zależało jak zostanie wykorzystana, jakie kształty przybierze i w co się zmieni.

Uczestnicy: dzieci w wieku przedszkolnym; uczniowie klas 1-4 szkół podstawowych; uczniowie klas 5-7 szkół podstawowych. Warsztat: technika plastyczna – dowolna; materiał – włóczka.

Prace nadesłano (25) z: Przedszkola Miejskiego nr 3 w Kole (nauczyciele: Karolina Adamczewska- Zawadzka, Marzena Pączkowska, Maria Wituła); Szkół Podstawowych w: Bierzwiennej Długiej (n – Kinga Estkowska, Iwona Skibińska), nr 3 w Kole, nr 5 w Kole, nr 19 we Włocławku (n – Anna Konieczna).

Jury w składzie – przewodnicząca – Ewelina Jasińska, historyk sztuki, członek – Anka Pietruszka, wybrało prace w kategoriach:

dzieci w wieku przedszkolnym:

I miejsce: Julia Maćczak, Przedszkole Miejskie nr 3 w Kole

II miejsce: Lilianna Sosnowska, Przedszkole Miejskie nr 3 w Kole

III miejsce: Natalia Rybicka, Przedszkole Miejskie nr 3 w Kole

uczniowie klas 1-4 szkół podstawowych:

I miejsce: Wiktoria Sieradzka, kl. 4, Szkoła Podstawowa w Bierzwiennej Długiej

II miejsce: Szymon Prus, kl. 3 b, Szkoła Podstawowa nr 19 we Włocławku

III miejsce: Weronika Wiszniowska, kl. 2 b, Szkoła Podstawowa nr 19 w Włocławku

uczniowie klas 5-7 szkół podstawowych:

I miejsce: Anna Skoczylas, kl. 5 a, Szkoła Podstawowa nr 5 w Kole

II miejsce: Alicja Skoczylas, kl. 6 a, Szkoła Podstawowa nr 5 w Kole

 

Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursów odbyło się 14 czerwca 2019 r., o g. 9:00 w Czytelni Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole.

Organizatorzy dziękują dzieciom i młodzieży za uczestnictwo w konkursie, nauczycielom za pomoc i ukierunkowanie młodych artystów.

Materiał naszej telewizji

 I Dzień Festiwalu Bluesa w Kole 2019 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna
Kontakt z autorem: a.pietruszka@biblioteka-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze