R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Gmina Grzegorzew

Wójt Grzegorzewa z jednogłośnym absolutorium

27-06-2019 12:29 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 5,778 | Komentarzy: 0

25 czerwca 2019 oku w Grzegorzewie odbyła się jedna z najważniejszych sesji Rady Gminy w roku - sesja absolutoryjna. To w tym dniu Państwo Radni ocenili wykonanie budżetu Gminy Grzegorzew za 2018 rok. Rangę i znaczenie sesji podniósł fakt, że w tym roku, po raz pierwszy, w bez mała 30-letniej historii odrodzonego samorządu, organ stanowiący gminy, jakim jest Rada Gminy, rozpatrzył raport o stanie gminy i podjął uchwałę w sprawie wotum zaufania dla wójta.
Foto:UG Grzegorzew
R E K L A M A

Pani Wójt Bożena Dominiak po raz pierwszy zaprezentowała 150-stronnicowy raport o stanie gminy za 2018 rok, który jest swoistym spojrzeniem na aktualną sytuację gminy. Raport ten stanowi źródło informacji w zakresie demografii, mienia komunalnego, zagospodarowania przestrzennego, prowadzonych inwestycji, oświaty, bezpieczeństwa, ochrony środowiska, pomocy społecznej, ochrony zdrowia, kultury i sportu. Pani Wójt po złożonym raporcie jednogłośnie otrzymała od Rady Gminy Grzegorzew wotum zaufania. Następnie Wójt Gminy złożyła sprawozdanie z wykonania budżetu i zadań Gminy Grzegorzew z ubiegłego roku. Dochody budżetu zrealizowane zostały w kwocie 26.128 955,00 zł, co stanowi 96,47 % planu. Wydatki budżetu gminy zostały zrealizowane w kwocie  31.917.822,76 zł, tj. w 97,13 %. W 2018 roku Gmina Grzegorzew zrealizowała inwestycje za kwotę 9.603.864,19 zł. Po przedstawionym sprawozdaniu  z wykonania budżetu i zadań z 2018 roku Rada Gminy jednomyślnie podjęła uchwałę o udzieleniu Pani Wójt absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2018 rok. Pani Wójt nie ukrywając wzruszenia podziękowała pracownikom urzędu gminy za pracę i zaangażowanie, podkreślając, że to ich wspólny sukces.

Na sesji Rady Gminy Grzegorzew byli obecni radni minionej kadencji, sołtysi, goście i mieszkańcy gminy, którzy złożyli Pani Wójt gratulacje i wręczyli kwiaty.

Rozrywka i relaks wszystkim się należy. Korzystając z okazji Pani Wójt Bożena Dominiak zaprosiła wszystkich na Festyn ,,Witaj Lato”, który odbędzie się w najbliższą sobotę (29.06.2019r.) od godziny 16:00 na stadionie sportowym w Grzegorzewie. Co rocznie na festynie licznie gromadzą się Mieszkańcy Gminy Grzegorzew oraz gmin sąsiednich. Na wydarzeniu powitania lata, w tym roku na scenie zaprezentuje się zespół ,,TOP ONE”, który znany jest z przebojów takich jak ,,Biały Miś”, czy ,,Miła moja”.

Wszystkich czytelników serdecznie zapraszany na wydarzenie, podczas którego nie zabraknie atrakcji dla dzieci a także dorosłych.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA