× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Zamglenie 6
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Wójt Grzegorzewa z jednogłośnym absolutorium

Autor: Redakcja e-kolo.pl 27 Czerwiec 2019 przeczytasz w ok. 2 min.
Wójt Grzegorzewa z jednogłośnym absolutorium
© UG Grzegorzew
(0) | Czytano:
6,814 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

25 czerwca 2019 oku w Grzegorzewie odbyła się jedna z najważniejszych sesji Rady Gminy w roku - sesja absolutoryjna. To w tym dniu Państwo Radni ocenili wykonanie budżetu Gminy Grzegorzew za 2018 rok. Rangę i znaczenie sesji podniósł fakt, że w tym roku, po raz pierwszy, w bez mała 30-letniej historii odrodzonego samorządu, organ stanowiący gminy, jakim jest Rada Gminy, rozpatrzył raport o stanie gminy i podjął uchwałę w sprawie wotum zaufania dla wójta.

R E K L A M A
0
Czytano:
6,814 razy
Udostępnij

Pani Wójt Bożena Dominiak po raz pierwszy zaprezentowała 150-stronnicowy raport o stanie gminy za 2018 rok, który jest swoistym spojrzeniem na aktualną sytuację gminy. Raport ten stanowi źródło informacji w zakresie demografii, mienia komunalnego, zagospodarowania przestrzennego, prowadzonych inwestycji, oświaty, bezpieczeństwa, ochrony środowiska, pomocy społecznej, ochrony zdrowia, kultury i sportu. Pani Wójt po złożonym raporcie jednogłośnie otrzymała od Rady Gminy Grzegorzew wotum zaufania. Następnie Wójt Gminy złożyła sprawozdanie z wykonania budżetu i zadań Gminy Grzegorzew z ubiegłego roku. Dochody budżetu zrealizowane zostały w kwocie 26.128 955,00 zł, co stanowi 96,47 % planu. Wydatki budżetu gminy zostały zrealizowane w kwocie  31.917.822,76 zł, tj. w 97,13 %. W 2018 roku Gmina Grzegorzew zrealizowała inwestycje za kwotę 9.603.864,19 zł. Po przedstawionym sprawozdaniu  z wykonania budżetu i zadań z 2018 roku Rada Gminy jednomyślnie podjęła uchwałę o udzieleniu Pani Wójt absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2018 rok. Pani Wójt nie ukrywając wzruszenia podziękowała pracownikom urzędu gminy za pracę i zaangażowanie, podkreślając, że to ich wspólny sukces.

Na sesji Rady Gminy Grzegorzew byli obecni radni minionej kadencji, sołtysi, goście i mieszkańcy gminy, którzy złożyli Pani Wójt gratulacje i wręczyli kwiaty.

Rozrywka i relaks wszystkim się należy. Korzystając z okazji Pani Wójt Bożena Dominiak zaprosiła wszystkich na Festyn ,,Witaj Lato”, który odbędzie się w najbliższą sobotę (29.06.2019r.) od godziny 16:00 na stadionie sportowym w Grzegorzewie. Co rocznie na festynie licznie gromadzą się Mieszkańcy Gminy Grzegorzew oraz gmin sąsiednich. Na wydarzeniu powitania lata, w tym roku na scenie zaprezentuje się zespół ,,TOP ONE”, który znany jest z przebojów takich jak ,,Biały Miś”, czy ,,Miła moja”.

Wszystkich czytelników serdecznie zapraszany na wydarzenie, podczas którego nie zabraknie atrakcji dla dzieci a także dorosłych.

R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Biblioteka
Ferie z Królikiem i Misią
17 godziny temu 428

Ferie z Królikiem i Misią

Miasto Koło
Przy prawie pełnej sali kinowej Jarosław Kawka zaprezentował program i kandydatów [FOTO]
1 dzień temu 11,391 11

Przy prawie pełnej sali kinowej Jarosław Kawka zaprezentował program i kandydatów [FOTO]

Inne
Akcja kontroli autobusów i ciężarówek. Posypały się mandaty
2 dni temu 5,615 3

Akcja kontroli autobusów i ciężarówek. Posypały się mandaty

Miasto Koło
W ostatnim tygodniu odeszli od nas [18-02 - 25-02-2024]
3 dni temu 107,789

W ostatnim tygodniu odeszli od nas [18-02 - 25-02-2024]

Wypadki
Zderzenie dwóch osobówek na skrzyżowaniu. Jedna osoba przewieziona do szpitala
6 dni temu 22,249

Zderzenie dwóch osobówek na skrzyżowaniu. Jedna osoba przewieziona do szpitala

17 godziny temu 428
R E K L A M A