R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Gmina Grzegorzew

Setne urodziny mieszkanki gminy Grzegorzew

03-08-2019 12:13 | Źródło: Gmina Grzegorzew | Wyświetleń artykułu: 12,557 | Komentarzy: 0

27 lipca 2019r. w naszej Gminie odbyła się wyjątkowa uroczystość. Pani Helena Kawalec z Bylic obchodziła swoje setne urodziny. Dostojna Jubilatka jest najstarszą mieszkanką Gminy Grzegorzew.

Foto:UG Grzegorzew
R E K L A M A

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, którą w intencji Szanownej Jubilatki odprawił proboszcz parafii ksiądz kanonik Andrzej Piesik. Pani Helena Kawalec setne urodziny świętowała w otoczeniu kochających córek, wnucząt, prawnucząt przyjaciół i znajomych. Było to wydarzenie   niezwykle ważne dla naszego samorządu o czym świadczyła obecność Pani Wójt Bożeny Dominiak,  Przewodniczącego Rady Gminy Grzegorzew Pana Tadeusza Sosnowskiego oraz  Pana Łukasza Łuczyńskiego Radnego Rady Gminy Grzegorzew. Z życzeniami przybyła również delegacja z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Kole z Panią kierownik Moniką Banasiak na czele, delegacja z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grzegorzewie z Panią kierownik Jolantą Wawrzyniak, delegacja ze Związku Kombatantów RP i byłych Więźniów Politycznych oddział w Kole z Panem Prezesem Zdzisławem Grabowskim.

PANI   HELENA   KAWALEC  z domu TRZECIAK córka Leonarda i Korneli ur. 26.07.1919 roku w  Byliczkach. Związek małżeński z Czesławem Kawalcem zawarła 1 września 1937 roku w Borysławicach Kościelnych. Mąż Pani Heleny Kawalec zmarł 20 lutego 1989 roku Państwo Kawalec doczekali 6 dzieci : - czterech córek : Haliny, Jadwigi, Barbary i  Teresa, oraz  dwóch  synów Stanisława i Wiesława. Niestety synowie już nie żyją. Pani Helena Kawalec może być dumna z  5 wnucząt: Piotra, Karoliny, Krzysztofa, Michała i Grzegorza oraz 3 prawnucząt: Rafała, Martyny i Wojciecha.

W całym swoim życiu Pani Helena doznała wielu podniosłych chwil, gdzie szczęście przeplatało się ze smutkiem i porażką. Kiedy Pani Helena miała 20 lat urodziła pierwsze dziecko, ale również w tym samym czasie wybuchła druga wojna światowa. Pani Helena Kawalec wzrastała kiedy Polska budowała swoją niepodległość Setne urodziny to niebywały jubileusz. Idąc na urodziny składamy jubilatowi życzenia stu lat, nie do końca dowierzając, że jest to wiek do osiągnięcia, wyznaczając w ten sposób jak gdyby granice życia. Pani Helena Kawalec doczekała spełnienia tych zapewne wielokrotnych życzeń 100 lat. Sto lat to czas przeżytych doświadczeń, czas nabywanej mądrości, która wzrasta jak roślina. Nasza Dostojna Jubilatka nawet w swoje urodziny martwiła się, że zboże jeszcze nie jest skoszone.

Pani Wójt  z radością i wzruszeniem złożyła Pani Helenie Kawalec serdeczne życzenia, wyrazy uznania, głębokiego szacunku i podziwu. Życzyła, aby czas odpoczynku po latach  ciężkiej pracy, trudzie wychowania dzieci mijał przy boku kochającej rodziny.
Na ręce Jubilatki  Pani Wójt przekazała życzenia, upominek, bukiet róż oraz list gratulacyjny od Prezesa Rady Ministrów Pana Mateusza Morawickiego.

Szanowna Pani Heleno doczekała Pani sędziwego wieku. Z całego serca życzymy Pani zdrowia, nieustającej pogody ducha, aby nigdy nie opuszczała Panią ludzka życzliwość….

-Wójt składając życzenia mówiła

Uśmiechnięta Jubilatka cierpliwie przyjmowała życzenia, serdeczności i naręcza kwiatów. Nie zabrakło toastów i lampki szampana.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze