R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Powiat Kolski

Święto Soi już w najbliższą niedzielę

04-09-2019 12:23 | Źródło: Redakcja portalu e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 6,163 | Komentarzy: 1

II Krajowe Spotkanie Producentów Roślin Białkowych i Soi, organizowane przez KHBC oraz Powiat Kolski ma na celu przybliżenie oraz przedstawienie możliwości uprawy roślin strączkowych w tym soi na cele paszowe.
Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A

Najważniejszymi punktami spotkania jest część wykładowa, gdzie przybyli goście mogą dowiedzieć się jak uprawiać rośliny strączkowe, jakie daje to efekty finansowe i jaki to ma wpływ na płodozmian oraz lustracja poletek demonstracyjnych, na których zostało wysiane 18 odmian z różnych firm nasiennych.

Polska co roku importuje ok. 2 mln. ton śruty sojowej w celu zaspokojenia potrzeb żywieniowych ferm drobiu i trzody chlewnej.

Inicjatywa białkowa Ministerstwa Rolnictwa oraz COBORU ma na celu zwiększenie produkcji polskiego białka i częściowe uniezależnienie Polski od pasz importowanych. Kutnowska Hodowla Buraka Cukrowego podjęła działania mające na celu promocję soi oraz jej uprawy na ternie centralnej polski w powiatach: Kolskim, Łęczyckim, Kutnowskim oraz Konińskim a także w województwach dolnośląskim, zachodniopomorskim i lubelskim.

Zmierzając do zwiększenia produkcji polskiego białka KHBC wprowadziła do swojej oferty nasiona soi a także możliwość skupu i kontraktacji ziarna soi. W przyszłości ma zostać uruchomiony zakład przetwórczy nasion soi na cele paszowe.

Wydarzenie odbędzie się pod patronatem medialnym naszego portalu.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA