(6)
Ciężkie opady śniegu 1.3
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Nowy pomysł na poprawę bezpieczeństwa przy Kauflandzie

Nowy pomysł na poprawę bezpieczeństwa przy Kauflandzie

Autor: Redakcja portalu e-kolo.pl 09 Wrzesień 2019
Nowy pomysł na poprawę bezpieczeństwa przy Kauflandzie
© spidersweb.pl/
Komentarzy: 6 Czytano:
16,018 razy |

Tzw. spowalniacze zostaną niebawem zamontowane po stronach ze znakiem "stop" na skrzyżowaniu ulic Blizna, Piaski i Kolejowa. To właśnie tam w ostatnim czasie dochodzi do wielu kolizji.

R E K L A M A
6
Czytano:
16,018 razy
Udostępnij

Mowa tu o skrzyżowaniu znajdującym się w pobliżu marketu Kaufland, gdzie od 1 lipca zmienione zostały zasady ruchu. Droga, która wcześniej była drogą podprządkowaną teraz posiada znak "pierwszeństwa przejazdu". Na początku lipca oraz jeszcze w sierpniu dochodziło w tym miejscu do wielu kolizji i wypadków. Wszystko przez nieuwagę i jazdę "na pamięć". Starosta Kolski Robert Kropidłowski wychodzi na przeciw oczekiwaniu mieszkańców, co do pilnej poprawy bezpieczeństwa ruchu w tym miejscu. Niebawem zostaną zainstalowane progi bezpieczeństwa, które nie przypominają tych tradycyjnych, montowanych na osiedlach. Będzie to próg w formie wysepki, na którą najeżdżać będą pojazdy całą swoją szerokością. 

Kierowca dojeżdżający do znaku "stop" będzie zmuszony do zatrzymania się i pokonania spowalniacza. Ten pomysł to szybki i niedrogi sposób na wymuszenie wzmożonej uwagi kierowców w tym miejscu, aby nie "przelatywali" przez skrzyżowanie wjeżdżając wprost na jadące z pierwszeństwem przejazdu inne samochody.

O terminie montażu nowej infrastruktury powiadominy naszych czytelników niebawem. 

 

Oceń artykuł

średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (6)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
Wyróżniony komentarz
Ja · 09 Wrzesień 2019
Szkoda, że jakiś mądry decydent zajął mrugajace światła po tygodniu od zmiany organizacji ruchu. Czyżby brakło kasy na baterie?
Gość · 15 Wrzesień 2019
Ja to bym karę śmierci od razu wprowadził. A co się ...ić... Stłuczka i stryczek ... Tak nawiasem.. nie każdy co dzień jeździ po Warszawie czy łodzi. To jest kolo. Większość zarabia ok 2tys na rękę i przez całe życie nie będzie na oczy widziała Warszawy.
Mirek · 12 Wrzesień 2019
Zabierać prawo jazdy na trzy miesiące jak za przekroczenie szybkości i zaraz będą rezultaty. Trzeba sprawdzać czy celowo kierowcy się podkładają by zyskać odszkodowanie ?
Ziutek · 09 Wrzesień 2019
A wystarczyłoby zbudować rondo!
mariusz · 09 Wrzesień 2019
Dyskusja o tym skrzyżowaniu, pokazuje, że część kierowców kolskich nie powinna nigdy mieć prawa jazdy. Proste, dobrze oznakowane skrzyżowanie- a w Kole problem: a to może rondo, światła, może policjanta postawić!!!!! Ludzie, jak wy sobie radzicie w Koninie (o Łodzi, Poznaniu czy Warszawie nie wspominam)?
Gość · 09 Wrzesień 2019
Myślę ,ze to pomysł najtańszy z możliwych ale obserwująć to co sie dzieje na tym skrzyżowaniu to jedynie światła dadzą oczekiwany efekt. W godzinach szczytu nie można od dworca spokojnie przejechać tego skrzyżowania czas oczekiwania jest dość duży a gdyby były światła to czas oczekiwania byłby dla wszystkich taki sam.
Ja · 09 Wrzesień 2019
Szkoda, że jakiś mądry decydent zajął mrugajace światła po tygodniu od zmiany organizacji ruchu. Czyżby brakło kasy na baterie?
R E K L A M A