R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Powiat Kolski

Symulator zagrożeń pożarowych przekazany strażakom!

26-09-2019 19:32 | Źródło: Starostwo Kolskie | Wyświetleń artykułu: 4,129 | Komentarzy: 0

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Kole odbyło się uroczyste przekazanie Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kole mobilnego symulatora zagrożeń pożarowych domu jednorodzinnego, który będzie służył edukacji dzieci, młodzieży oraz wszystkich mieszkańców powiatu kolskiego.

Foto:Starostwo Kolskie
R E K L A M A

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann, Poseł na Sejm RP Leszek Galemba, Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu Jolanta Ratajczak, Starosta Kolski Robert Kropidłowski, Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP mł. bryg. Arkadiusz Przybyła.

W spotkaniu uczestniczyły dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole, które obejrzały przygotowaną na tę okazję prezentację.

Przypomnijmy, iż w dniu 11 lipca br. w Starostwie Powiatowym w Kole podpisano stosowne porozumienie dotyczące dofinansowania zakupu mobilnego symulatora zagrożeń pożarowych. Koszt zakupu symulatora to 51 045,00 zł. Powiat Kolski na realizację tego zadania przeznaczył 25 522,50 zł. Zakup urządzenia możliwy był dzięki współfinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu na kwotę 25 522,50 zł.

Najważniejszą funkcją symulatora jest dynamiczna prezentacja zagrożeń pożarowych i innych niebezpiecznych zdarzeń, jakie mogą mieć miejsce w domu jednorodzinnym. Sterowane przez komputery efekty świetlne, dźwiękowe oraz wydobywający się dym realnie oddają grozę sytuacji, pobudzając wyobraźnię widzów. Jest to inteligentny model domku jednorodzinnego, w którym komputery i urządzenia elektroniczne kontrolują każdy jego element. Intuicyjne sterowanie oświetleniem, drzwiami i innymi modułami odbywa się za pomocą dedykowanej aplikacji. Umożliwia ona manualne włączanie/wyłączanie wszelkich urządzeń wewnątrz domku. Możliwe jest także definiowanie i odtwarzanie dynamicznych scenariuszy, pozwalających na sekwencyjne uruchamianie kolejnych zdarzeń.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze