R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Miasto Koło z pozytywnym wynikiem dofinansowania geotermii

30-09-2019 15:50 | Źródło: Redakcja portalu e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 14,339 | Komentarzy: 9

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił dziś, o godzinie 15:00 listę pozytywnie zaopiniowanych wniosków w programie POIS.01.01.01-IW.03-00-005/19 czyli 1.1.1 Wspieranie inwestycji dotyczących wytwarzania energii z odnawialnych źródeł KONKURS V-ciepło.

Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A

Miasto Koło za pośrednictwem Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej złożyło wniosek na dotację, która sfinansować ma drugi odwiert geotermalny. „Budowa ciepłowni geotermalnej w mieście Koło wraz z jej podłączeniem do istniejącego systemu ciepłowniczego MZEC Sp. z o.o." Wnioskowana kwota to 15 095 620,86 złotych, która pozwoli na zrealizowanie tej inwestycji. Pozostaje czekać na ostateczny wynik naboru w/w programie NFOŚiGW, który da ostateczną odpowiedź w jakiej wysokości otrzymamy dotację.

O przyznanie finansowania zabiegał poseł naszej ziemi – Leszek Galemba, który w rozmowie z nami podkreśla, że współpraca z Burmistrzem Miasta Koła Krzysztofem Witkowskim przynosi efekty.

Wiarygodność to kluczowe słowo – to co rząd obiecuje – to dotrzymuje. Geotermia w naszym mieście to przyszłość produkcji zielonej energii cieplnej oraz poprawy jakości powietrza jakim oddychamy. Moja praca w Komisji Ochrony Środowiska, współpraca z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pozwoliła mi o zabieganie naszych interesów regionu, czyli geotermii w Kole i Koninie.

- Podsumował Poseł RP Leszek Galemba

Geotermia to bardzo ważna sprawa dla rozwoju miasta. Bardzo się cieszę, że wniosek przeszedł etap formalny jednakże czeka nas jeszcze trudniejszy etap weryfikacji merytorycznej wniosku złożonego przez naszą spółkę ciepłowniczą. Jednakże obrana droga jest właściwa, a geotermia kolska przynieść może tylko korzyści. Dodam też, że pozytywną ocenę formalną otrzymała pożyczka, która ma sfinansować drugą część inwestycji

- dodał Krzysztof Witkowski, Burmistrz Koła

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (9) Pokaż komentarze