R E K L A M A
ren
R E K L A M A
madras
Wiadomości Miasto Koło

OSM Koło przejmuje mleczarnię z Ostrowa Wlkp.

02-10-2019 12:17 | Źródło: OSM Koło | Wyświetleń artykułu: 14,744 | Komentarzy: 8
Z dniem 1 października br. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska oficjalnie i w całości przejęła mleczarnie z Ostrowa Wielkopolskiego. Stało się to na wniosek Mleczarni w Ostrowie, która miała problemy, a chciała nadal pozostać w formie spółdzielczej, oraz za zgodą Zarządu OSM Koło i uchwałą Zebrania Przedstawicieli kolskiej OSM z dnia 29 czerwca 2019 r.
OSM Koło przejmuje mleczarnię z Ostrowa Wlkp.
Foto:OSM Koło
R E K L A M A
czyszczenie

Fuzja z OSM Koło to szansa dla Ostrowa na przetrwanie i rozwój. Obecna sytuacja OSM Koło jest bardzo dobra. To jedna z najlepszych spółdzielni w Polsce! Tak wynika z audytów finansowych firmy. 

Ostrów Wielkopolski jest kolejną przejętą przez kolską mleczarnie firmą. Koło przyłączyło spółdzielnię z Ostrowa Wielkopolskiego, tworząc w południowej Wielkopolsce bazę skupu ponad 300 tys. litrów mleka dziennie! Na Walnym Zebraniu Przedstawicieli OSM Ostrów Wielkopolski delegaci niemal jednogłośnie (przy sprzeciwie tylko jednej osoby) podjęli decyzję o połączeniu z OSM Koło.

Możecie być dumni z tego, że macie taką mleczarnię i takiego prezesa, skoro 22 na 23 delegatów zagłosowało za połączeniem z Kołem. Przejmując Ostrów zyskujecie nieruchomości, niezadłużoną mleczarnią i 113 dostawców, a dostawcy, którzy odeszli z Ostrowa, przeszli do Koła

– wyliczał Przemysław Wilgocki, Przewodniczący Rady Nadzorczej OSM Ostrów Wielkopolski, na zebraniu w Kole w dniu 29 czerwca 2019 r.

 

Nie dziwcie się, że Ostrów chce dołączyć do kogoś silniejszego. Dzięki temu powiększacie skup i teren, z którego skupowane jest mleko. Pewnie wygodniej byłoby skupić się na sobie, ale trzeba się rozwijać.

- Waldemar Broś, prezes Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich


Przejęcie Ostrowa przez OSM Koło chwalą także politycy, w tym szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, który niedawno będąc w Ostrowie stwierdził:

Jeżeli już dochodzi do fuzji, to robią to mleczarnie między sobą, czyli to zostaje w polskich rękach.

OSM Ostrów Wielkopolski jest producentem twarogów. Dziś nasza oferta została rozszerzona o produkty pochodzące z Ostrowa, które są dostępne w hurtowni firmowej OSM Koło oraz sklepach.

Wśród tych produktów są:

  • gzika - regionalny produkt terenu Wielkopolski, twarożek ze szczypiorem, solą i pieprzem, sprzedawany w opakowaniach 350 i 500g
  • serek w posypce gyros - kremowy twarożek otoczony aromatyczną posypką
  • jogurt naturalny - delikatny, kremowy jogurt o zawartości tłuszczu 5%, sprzedawany w opakowaniach o pojemności 150 i 330g
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl

Materiał naszej telewizji

 IV Bieg Tropem Wilczym w Kole 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (8) Pokaż komentarze
R E K L A M A
fizjobaby
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
05 List.
18:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Michał Wiśniewski Akustycznie - koncert
13 List.
18:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Koncert Teresy Werner
Posadzki maszynowe i wylewki Koło Turek Uniejów Konin