ren
kol-net
Wiadomości Gmina Kościelec

Jagoda Świderska po raz czwarty w finale Mistrzostw Polski

08-10-2019 13:28 | Źródło: UG Kościelec | Wyświetleń artykułu: 4,282 | Komentarzy: 0
Jagoda Świderska po raz czwarty w finale Mistrzostw Polski Juniorów.

W Łazach odbyły się Eliminacje Strefowe do Mistrzostw Polski Juniorów w szachach klasycznych. Zagrało w nim 98 zawodników, którzy zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce  w województwach wielkopolskim i zachodniopomorskim. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie dziewięciu rund. W grupie dziewcząt do lat 11 Jagoda zajęła czwarte miejsce i tym samym, po raz czwarty awansowała do Finałów Mistrzostw Polski. W kategorii chłopców Igor Steckiewicz wywalczył 12 miejsce, a Miłosz Świderski był 16.
Jagoda potwierdziła, że należy do najlepszych szachistek w Polsce. Teraz czeka nas intensywny etap przygotowań do rozgrywek finałowych - powiedział trener Dariusz Ostrowski.