× Nowość! Kolska Baza Medyczna - znajdź specjalistę już dziś!
Ciężkie opady śniegu -1
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Pierwsze takie, powiatowe grzybobranie

Autor: Starostwo Kolskie 09 Październik 2019 przeczytasz w ok. 3 min.
Pierwsze takie, powiatowe grzybobranie
© Starostwo Kolskie
(0) | Czytano:
10,902 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

Wraz z jesienią nadeszła pora grzybobrania… W dniu 05 października br. na terenie gminy Kościelec odbyło się „I Powiatowe Grzybobranie” zorganizowane przez Powiat Kolski przy współpracy z Nadleśnictwem Koło oraz Sołectwem Dąbrowice Częściowe. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Leszek Galemba.

R E K L A M A
0
Czytano:
10,902 razy
Udostępnij

Impreza rozpoczęła się wcześnie rano zbiórką na boisku sportowym w miejscowości Dąbrowice Częściowe. Uczestników oraz zaproszonych gości przywitał Wicestarosta Kolski Sylwester Chęciński, który podziękował wszystkim za przybycie oraz życzył udanego grzybobrania.

Mimo zmiennej pogody tegoroczna impreza zgromadziła bardzo liczną grupę miłośników zbierania grzybów, którzy w ciepłych słowach wypowiadali się o pomyśle oraz samej inicjatywie. Należy zaznaczyć, że była to pierwsza tego typu impreza w naszym powiecie, która spotkała się z ogromnym zainteresowaniem i zapewne już na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń powiatowych.

O godzinie 9:30 zawodnicy wyruszyli do lasu, gdzie mieli trzy godziny na zebranie jak największej ilości grzybów w kategorii indywidualnej oraz drużynowej. Dodatkowo organizatorzy przygotowali dwa konkursy specjalne: na największego oraz najmniejszego zebranego grzyba.

Po przybyciu z lasu, komisja sędziowska przystąpiła do ważenia oraz mierzenia zebranych okazów. Zwycięzcą „I Powiatowego Grzybobrania”, a jednocześnie Królem Grzybobrania, został Stanisław Łopata – Sołtys Sołectwa Dąbrowice Częściowe, który zebrał 16,600 kg grzybów. Drugie miejsce zajął Jan Widerski (14,450 kg), a trzecie miejsce Robert Madaliński (13,240 kg). W kategorii drużynowej najlepsza okazała się drużyna w składzie z Wójtem Gminy Kościelec Dariuszem Ostrowskim, któremu towarzyszyli sołtys Stanisław Łopata oraz radny Gminy Kościelec Józef Pacholski. Wspólnie Panowie zebrali aż 30,345 kg grzybów! Drugie miejsce wywalczyło Koło Gospodyń Wiejskich Białków Górny w składzie: Teresa Dużyńska, Dorota Kostrzewa, Alicja Kostrzewa (23,650 kg), natomiast trzecie miejsce przypadło Sołectwu Białków Górny, które godnie reprezentowali: Widerska Krystyna oraz Widerski Jan (18,140 kg). Największego grzyba znalazła Krystyna Widerska, natomiast najmniejszego Maria Szymańska.

Dla najlepszych zawodników oraz zwycięskich drużyn przygotowano upominki. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal. Puchary oraz medale wręczali: Poseł na Sejm RP Leszek Galemba, Wicestarosta Kolski Sylwester Chęciński, Członek Zarządu Powiatu Kolskiego Zbigniew Szarecki oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Koło Tomasz Anastaziak.

Zainteresowani mogli zdobyć bardzo wiele cennych informacji oraz uczestniczyć w ciekawych konkursach na stoiskach przygotowanych przez pracowników Nadleśnictwa Koło oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Kole. I miejsce w konkursie promującym bezpieczne metody pracy ograniczające ryzyko chorób układu ruchu przeprowadzonym przez pracowników KRUS PT w Kole zajęła Małgorzata Opas. Dla najlepszych przygotowano dyplomy oraz nagrody.

Po wyczerpującym grzybobraniu przybyli mogli posilić się strażacką grochówką przygotowaną przez druhów z OSP Koło nad Wartą, ciastem drożdżowym, a także ogrzać się przy ognisku.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali wolontariusze z Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Kole, a także Pani Marzena Mroczek - pracownik Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kole, która dokonywała klasyfikacji grzybów.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy za rok!!!

GALERIA ZDJĘĆ
GALERIA ZDJĘĆ


Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
Powiat Kolski
Sanepid w Kole sprawdził obciążenie uczniów plecakami szkolnymi
10 godziny temu 3,073 5

Sanepid w Kole sprawdził obciążenie uczniów plecakami szkolnymi

Miasto Koło
Bieżące utrudnienia na lokalnych drogach [AKTUALIZACJA]
4
11 godziny temu 10,198

Bieżące utrudnienia na lokalnych drogach [AKTUALIZACJA]

Inne
PSP ma duży powód do radości - nowy wóz już w garażu
11 godziny temu 3,376 2

PSP ma duży powód do radości - nowy wóz już w garażu

Powiat Kolski
Ostrzeżenie meteo pierwszego stopnia  w pow. kolskim
1 dzień temu 12,244

Ostrzeżenie meteo pierwszego stopnia w pow. kolskim

Miasto Koło
WOŚP KOŁO: Będzie rekord! Choć liczenie jeszcze trwa
1 dzień temu 3,103 3

WOŚP KOŁO: Będzie rekord! Choć liczenie jeszcze trwa

Miasto Koło
Pomóżmy Jackowi Dziedziczakowi. Ucierpiał w pożarze własnej pracowni
1 dzień temu 9,557

Pomóżmy Jackowi Dziedziczakowi. Ucierpiał w pożarze własnej pracowni

R E K L A M A
R E K L A M A
Przasnysz