R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Biblioteka

Nieznane zbrodnie radzieckie w Polsce w l. 1939-1943

18-10-2019 13:09 | Źródło: PiMBP w Kole | Wyświetleń artykułu: 3,790 | Komentarzy: 0

We wtorek 15 października po raz kolejny gościł w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kole Dariusz Marek Srzednicki – historyk, publicysta, scenarzysta, reżyser przedstawień teatralnych i filmów historycznych. Tym razem wystąpił z prelekcją na temat „NIEZNANE ZBRODNIE RADZIECKIE W POLSCE W L. 1939-1943”.
Foto:PiMBP w Kole | Dariusz Marek Srzednicki - spotkanie autorskie
R E K L A M A

Podczas spotkania omówione zostały, ukrywane przez wiele lat zbrodnie wojenne, dokonane przez różne formacje państwa sowieckiego: Armii Czerwonej, partyzantki radzieckiej, NKWD oraz oddziałów paramilitarnych, uformowanych przed wkroczeniem Armii Czerwonej do Polski (17 września 1939 r.) i złożonych z obywateli narodowości niepolskiej. Prelekcję wzbogaciła prezentacja fragmentów filmów autorstwa Dariusza Srzednickiego.

Tekst: Sławomira Królak

R E K L A M A

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA