R E K L A M A
ren
R E K L A M A
domki
Wiadomości Miasto Koło

Dzień Seniora zorganizowany w kolskim Dziennym Domu

23-10-2019 13:14 | Źródło: UM Koło | Wyświetleń artykułu: 5,465 | Komentarzy: 2
Miłe chwile przeżyli dziś uczestnicy Dziennego Domu Senior+ w Kole, którzy wraz z kadrą, w towarzystwie wielu gości, wyjątkowo uczcili Dzień Seniora.
Dzień Seniora zorganizowany w kolskim Dziennym Domu
Foto:UM Koło
R E K L A M A
czyszczenie

Nie bez przyczyny organizuje się podobne święta. Dzień Seniora obchodzony jest w kilku wariantach: 1 października jako Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 20 listopada jako Ogólnopolski Dzień Seniora oraz 20 października jako Europejski Dzień Seniora. Wszystkie powyższe daty mają jednak ten sam cel – kształtowanie społecznego postrzegania osób starszych oraz podejmowanie wszelkich działań mających na celu zapewnienie im godnego życia. Dni poświęcone zagadnieniu starzenia się są okazją do intensywniejszego propagowania postulatów mających na celu poprawę sytuacji osób dojrzałych: walki z dyskryminacją, zapobiegania niepełnosprawności, zapewnienia odpowiedniej opieki zdrowotnej i równego udziału w rozwoju kulturalnym i ekonomicznym społeczeństw.

Kolscy seniorzy będący uczestnikami DDS+ zapewnili dziś gościom niezwykła rozrywkę. Wystawili przedstawienie teatralno-kabaretowe, które rozbawiło i wzruszyło widzów. W bogatej scenerii, ubrani w kostiumy i znakomicie odgrywający swe role „aktorzy”, przenieśli publiczność w świat nie całkiem nam odległy, w którym młody mężczyzna decyduje się na ożenek i „testuje” kandydatki na żonę. Zabawny scenariusz i sugestywna gra aktorska spodobała się gościom, którzy po przedstawieniu nie szczędzili oklasków i słów podziwu. Spotkanie było okazją do złożenia seniorom szczerych życzeń i rozmów o funkcjonowaniu placówki w mieście.

Finałem miłego spotkania było wspólne odśpiewanie hymnu seniora i długie rozmowy przy słodkim poczęstunku.

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl

Materiał naszej telewizji

 Nowy elektrokardiograf dla Ośrodka Zdrowia w Kościelcu 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (2) Pokaż komentarze
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
fizjobaby
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
popularne wiadomości
05 List.
18:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Michał Wiśniewski Akustycznie - koncert
13 List.
18:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Koncert Teresy Werner
Posadzki maszynowe i wylewki Koło Turek Uniejów Konin