R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Inne

Zidentyfikowano część substancji z beczek! Trwa śledztwo

25-10-2019 07:51 | Źródło: Redakcja portalu e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 66,507 | Komentarzy: 3

We wsi Szołajdy (gm. Chodów) mieszkańcy wraz z sołtysem zawiadomili Wójta gminy o niecodziennym znalezisku. Okazało się, że w opuszczonym gospodarstwie znajduje się naczepa ciężarówki wypełniona beczkami z cieczą, podobnymi przedmiotami wypełniony był również budynek gospodarczy. Trwa akcja specjalistycznych służb.

Foto:czytelnik
R E K L A M A

Na chwilę obecną zakończona została akcja służb chemicznych i strażaków. Jeszcze wczoraj udało się zidentyfikować część substancji przechodywanych w beczkach. Jednocześnie swoje śledztwo rozpoczęła Prokuratura wraz z Komendą Powiatową Policji w Kole, których zadaniem będzie ustalenie właściciela znaleziska. 

Z informacji świadków wynika, że na terenie opuszczonego gospodarstwa widać ślady po świeżym kopaniu w ziemi zatem można domniemywać, że część beczek może już znajdować się pod ziemią. 

Wiele jednostek OSP z terenu powiatu zabezpieczało teren prowadzonych działań. W Urzędzie Gminy w Chodowie zwołano zespół zarządzania kryzysowego. Komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kole, Krzysztof Żurawik poinformował nas, że nie doszło do wycieku substacji i obecnie trwa ustalanie co tak naprawdę znajduje się w beczkach. 

Wokół znaleziska wyznaczono strefę bezpieczeństwa. Jak się okazuje, substancje te to odpady poprodukcyjne, które w przypadku dostania się do gruntu a w konsekwencji do wód gruntowych mogłyby stanowić realne zagrożenie dla mieszkańców.

 

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (3) Pokaż komentarze