(20)
× Wszystkie informacje o 31 Finale WOŚP w Kole
Pochmurno -1
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?
REKLAMA

Podatki od nieruchomości pójdą w górę! Radni zagłosowali

Autor: Redakcja e-kolo.pl 30 Październik 2019 przeczytasz w minutę
Podatki od nieruchomości pójdą w górę! Radni zagłosowali
© pixabay
(20) | Czytano:
11,723 razy | przeczytasz w minutę

O 7% wzrosną podatki od nieruchomości względem obecnego roku. Argumentów za i przeciw w trakcie dyskusji było wiele, jednak ostateczne głosowanie przyjęło wniosek burmistrza o zmianę podatków.

R E K L A M A
20
Czytano:
11,723 razy
Udostępnij

12 za, 5 przeciw i 2 wstrzymujące się głosy - to bilans ostatecznego głosowania nt. projektu uchwały Krzysztofa Witkowskiego 

Dyskusja była długa, czasami merytoryczna, czasami mniej. Jednak i ona nie wypracowała jednolitej opinii i głosowania radnych. Padły nawet propozycje odnośnie podwyżki, ale o niższą wartość. Radny Marcin Janiak wniósł wniosek formalny, aby podatki podwyższyć o 4%. Ta propozycja nie otrzymała w głosowaniu poparcia (11 przeciw, 8 za). 

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (20)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
Wyróżniony komentarz
PATRYK · 31 Październik 2019
TYM CO GŁOSOWALI ZA PODNIESIENIEM PODATKÓW KUTY-M NA KASĘ PIASKOM I INNYM TEGO TYPO POPAPRANCOM POKAŻEMY PRZY URNACH FAKA !
Gość · 01 Listopad 2019
Śmieszne jest to że Burmistrz czy co niektórzy tu piszący zwalają lokalne podwyżki na rząd A jednocześnie wyciągają ręce do rządu o dofinansowanie każdej inwestycji .Trzeba być naprawdę ,,wazonem ,, jeśli dostaje się miliony do każdej inwestycji a płacze bo może dostać mniej co nie jest tak już powiedziane bo to prognozy . A co do śmieci to to żal mi myślenia radnych którzy myślą że jak stawką będzie 18 zł to miasto już do MZUKu nie dołoży . Zobaczymy -))
Do tyriona jakiegoś tam · 01 Listopad 2019
Drogi tyrionie! Jakbyś przeczytał ze zrozumieniem artykuł to zgodnie z nim: 1."Radny Marcin Janiak wniósł wniosek formalny, aby podatki podwyższyć o 4%. Ta propozycja nie otrzymała w głosowaniu poparcia (11 przeciw, 8 za)". 2."12 za, 5 przeciw i 2 wstrzymujące się głosy - to bilans ostatecznego głosowania nt. projektu uchwały Krzysztofa Witkowskiego" 3. wynika z tego, że 8 radnych z PIS bedących za wnioskiem janiaka przy głosowaniu nad podatkami już 8 nie było 4. 11 + 1 z PIS = 12 5. 2 osoby się wstrzymały też z PIS 6. 5 było przeciw 7. Pytanie skąd ta 8 według ciebie tyrionie?
GOŚĆ2 · 01 Listopad 2019
Wszysycy tacy krytycy niech spojrzą, że po podwyżce podatku mamy nadal najniższe podatki. Niech ci co tak krzyczą zobaczą jakie podatki są chociazby w gminie Osiek. Ponadto winne jest zwolnienie z podatku dochodowego osób do 26 roku życia i wszystkim obniżenie podatku do !7% albowiem przez to jak mozna było zobaczyc miasto ma 2,5 mln mniej dochodów na 2020 rok. To skąd brać na utrzymanie miasta???? Wszyscy chcemy czystych chodników i nowych ulic. Ci krzykacze niech mają pretencje do sejmu i senatu za uchwalenie ustaw PiT-owskich. A śmieci??? w Konine już uchwalili 19 zł, w Kłodawie jest 18 zł. Wszystkod rożeje: prąd, wzrasta płaca minimalna to może rząd na to da??? Zabrał rząd dochody samorządom, to samorządy szukaja tych brakujących pieniędzy bo inaczej padną. I TYLE!!!
kis · 01 Listopad 2019
A w Kościelcu 9,5 zł od osoby ,no i co można zbilansować?
NIKT · 01 Listopad 2019
ZESPOL POPAPRANCOW CO W POPRZEDNICH KADENCJACH DOPROWADZILI DO UPADKU SPOLEK A TERAZ NADRABIAJA PODWYZKAMI NASTEPNE BEDA CZYNSZE CZAS ZWROCIC SIE O POMOC DO FACHOWCOW DEMOKRACJA TO NIE DYKTATURA
Mandaryn · 31 Październik 2019
Pomysł burmistrza conajmniej chybiony. Kolejna rzecz, którą nam proponuje i jest dla mieszkańców nie do końca korzystna, wręcz przeciwnie. Pytanie ile jeszcze przed nami takich pomysłów?
PATRYK · 31 Październik 2019
TYM CO GŁOSOWALI ZA PODNIESIENIEM PODATKÓW KUTY-M NA KASĘ PIASKOM I INNYM TEGO TYPO POPAPRANCOM POKAŻEMY PRZY URNACH FAKA !
Tyrion Lanister · 31 Październik 2019
Mimo ze po wczorajszej sesji możemy myśleć ze jako mieszkańcy przegraliśmy to ja mam zdanie trochę odmienne. Na pewno kontrowersyjne, ale i odmienne. Pojawiło się światełko w tunelu, tak uważam, jest cień nadziei. Z dwóch powodów: 1 Głosowało za tylko 11 radnych. Nie 21, czy nawet 15. To bardzo ważna wiadomość z punktu widzenia nas, mieszkańców. Bo wystarczy jeden głos, jeden jedyny i to wszystko będzie można cofnąć, uchylić, odwołać. Jeden głos. Jak widać ta strategia nie ma tak mocnego poparcia jakby się wydawało i zmiana jest bliższa niż nam się wydaje. I tu automatycznie przechodzimy do punktu 2 Ta decyzja, już najdelikatniej mówiąc decyzja zła będzie się ciągnęła przez całą kadencję a my jako mieszkańcy na pewno o niej nie zapomnimy. Jak ludzie młodzi mają tutaj teraz funkcjonować, zakładać działalności, żyć?
Zorientowany · 31 Październik 2019
Żebyś ty jeszcze wiedział o czym piszesz...To, że było 11, do 8 to akurat nie jest przypadek i gdyby obecni byli wszyscy radni to byłoby 13 do 8.
Lucek · 31 Październik 2019
Zgadzam się z tobą śmieci prawie 50% w górę zgroza i to że przyklepali tak dużą podwyżkę nie do wiary łatwość z jaką to zrobili z pewnością ich ośmieli aby nasze kieszenie drenować dalej i ten wykład czytany z kartki przez Pana Hane....a żenada pomyliło mu się z którymś ze zjazdów dawnej PZPR cóż nie zapomnimy wam drodzy Radni ale co to dla was prawie 50 cio procentowa podwyżka dacie radę Pan z Nowoczesnej ponad 1000% co tam przecież był 1 grosz .Dziękujemy wam bardzo zapamiętamy nie na 50 ale na 100%
czytelnik · 31 Październik 2019
Nie tragizuj! Chodzi o podatek od nieruchomości w wysokości 7%. Jakby to miało wpływać na czyjąś ewentualną własną działalność gospodarczą, to lepiej się do tego nie zabierać jeśli jest się tak ubogim, iż to może pokrzyżować plany biznesowe. Chodzi tu tylko o podatek od nieruchomości!
wojtek · 31 Październik 2019
lewica rządzi......
anonim · 31 Październik 2019
jaka to lewica?,największe mendy i zbrodniarze powojenni na żołnierzach AK
Boguś · 31 Październik 2019
No nic trzeba trzeba sprzedać dobytek i wyprowadzać się z koła a firmę otwierać na terenach wiejskich,, brawo burmistrz
an · 31 Październik 2019
Młodzi wyjadą ze wsi Koło, do większych Miast - i już tutaj nie wrócą - my też już pracujemy nad przeniesieniem firmy i wyprowadzenia się z Koła
Mieszkaniec Koła · 31 Październik 2019
@An. Tylko najpierw zorientuj się jakie są stawki w innych gminach, żebyś później z powrotem do Koła nie wracał .
gość · 31 Październik 2019
To pracujcie intensywnie i przenoście się w lepsze miejsce.
nody · 31 Październik 2019
debilu jakie pisiory! pełowcy i komuniści! ćwoku
Polak · 31 Październik 2019
raczej komuniści i złodzieje...
Rycho · 31 Październik 2019
Brawo radni ,brawo burmistrz , brawo pisiory
Gmina Grzegorzew
Grzegorzew znów będzie miastem? Dyskusja w trakcie sesji
1 dzień temu 5,688 11

Grzegorzew znów będzie miastem? Dyskusja w trakcie sesji

Powiat Kolski
30 tysięcy porodów w Wielkopolsce w 2022 r. 46% porodów w kolskim szpitalu to mieszkańcy z sąsiednich powiatów
1 dzień temu 1,874 1

30 tysięcy porodów w Wielkopolsce w 2022 r. 46% porodów w kolskim szpitalu to mieszkańcy z sąsiednich powiatów

Pożary
Autostrada A2: Jedno z kół naczepy zapaliło się w trakcie jazdy
1 dzień temu 4,828

Autostrada A2: Jedno z kół naczepy zapaliło się w trakcie jazdy

Muzeum
Magiczny Lechistan - nowa wystawa w kolskim muzeum
1 dzień temu 563

Magiczny Lechistan - nowa wystawa w kolskim muzeum

Inne
Rusza nowy cykl Grand Prix Koło 2023
1 dzień temu 1,385

Rusza nowy cykl Grand Prix Koło 2023

Inne
Wolontariusze WOŚP przeszli szkolenie z bezpieczeństwa w trakcie kwesty
2 dni temu 1,925 4

Wolontariusze WOŚP przeszli szkolenie z bezpieczeństwa w trakcie kwesty

R E K L A M A
R E K L A M A
Przasnysz