R E K L A M A
ren
R E K L A M A
madras
Wiadomości Miasto Koło

Uczniowie i nauczyciele SP2 porządkowali cmentarze

12 dni temu | Źródło: Redakcja portalu e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 1,793 | Komentarzy: 0
W ostatnim tygodniu uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 w Kole porządkowali i sprzątali kolskie cmentarze. Kolejny już raz społeczność szkoły dba, by przed dniem Wszystkich Świętych uprzątnąć cmentarne alejki, oczyścić z mchu zabytkowe nagrobki i odsłonić zatarte przez czas nazwiska tych, którzy odeszli.
Uczniowie i nauczyciele SP2 porządkowali cmentarze
Foto:SP2

Cmentarz ekumeniczny, dawniej zwany ewangelickim, znajduje się naprzeciwko szkoły, po drugiej stronie ulicy Poniatowskiego. Nieco zapomniany i zaniedbany, jest miejscem spoczynku wielu zasłużonych mieszkańców miasta Koła, a jednocześnie świadectwem wielokulturowej historii naszego miasta. Coroczne porządkowanie nekropolii jest za każdym razem okazją, by kolejne roczniki młodzieży uczyły się tolerancji i poznawały barwną historię miasta i związanych z nim ludzi. Uczniowie nie zapominają też o najstarszym kolskim cmentarzu, czyli parafialnym przy ulicy Poniatowskiego. Pomagają sprzątać zabytkowe groby i alejki, zapalają znicze m. in. na mogile zbiorowej ofiar nalotu z 2 września 1939 roku, poznają sylwetki ważnych dla Koła postaci oraz oddają cześć ich pamięci.

Materiał naszej telewizji

 Zenon Martyniuk o swojej wnuczce i 30-leciu zespołu 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze