R E K L A M A
ren
R E K L A M A
domki
Wiadomości Szkoły i Przedszkola

Spotkanie młodzieży z przedszkolakami "przy książce"

8 dni temu | Źródło: Zespół Szkół w Boguslawicach | Wyświetleń artykułu: 1,233 | Komentarzy: 0
W dniu 29.10.2019 r. w przedszkolu Zespołu Szkół w Bogusławicach odbyło się, pierwsze w tym roku szkolnym, spotkanie młodzieży z kl. VI, VII, VIII z Klubu Pozytywnie Zakręconych Przyjaciół Biblioteki z przedszkolakami "przy książce".
Spotkanie młodzieży z przedszkolakami
Foto:

Celem spotkania było przede wszystkim upowszechnianie głośnego czytania dzieciom, skojarzenie czytania z przyjemnością, wyrobienie nawyku codziennego kontaktu z książką. Udział w spotkaniu pozwolił młodzieży pożytecznie i aktywnie spędzić czas, zaangażować się w działalność społeczną, zdobyć pozytywny wzorzec zachowania wobec młodszych dzieci.

Motywem przewodnim spotkania były kolory. Kolorowa Wróżka wybrała się z wizytą do przedszkola w poszukiwaniu kolorowych dzieci. Każdy członek Klubu Pozytywnie Zakręconych Przyjaciół Biblioteki był ubrany w strój innego koloru. Przedszkolaki wspólnie z Kolorową Wróżką wyczarowywały kolory, potem wśród uczniów wskazywały tego, który nosił ubranie takiego koloru jak wylosowana piłeczka. Wskazany uczeń czytał głośno utwór związany z wylosowanym kolorem. Kostiumy wróżki i kolorowych dzieci oraz rekwizyty pozwoliły na osiągnięcie na spotkaniu prawdziwe bajkowego nastroju. Na zakończenie Kolorowa Wróżka obiecała dzieciom, że będzie je wspominać i oglądać w swojej szklanej kuli. Każdy przedszkolak został obdarowany przez kolorowe dzieci plakietką "CZYTAJMY DZIECIOM!".

Materiał naszej telewizji

 Dożynki Gminy Osiek Mały. Cezary Pazura i MIG 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze