R E K L A M A
ren
R E K L A M A
DUKAT
Wiadomości Inne

Ustalono osobę odpowiedzialną za składowisko beczek

05-11-2019 18:08 | Źródło: Redakcja portalu e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 25,682 | Komentarzy: 1
Śledztwo w sprawie beczek z niebezpiecznymi substancjami znajdującymi się w miejscowości Szołajdy (gm. Chodów) trwa nadal. Wczorajsza wizyta naszej redakcji w siedzibie Prokuratury Okręgowej w Koninie dostarczyła nowych informacji w tej sprawie.
Ustalono osobę odpowiedzialną za składowisko beczek
Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A
czyszczenie

Poniżej prezentujemy wypowiedź prokurator Aleksandry Marańdy, rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Koninie, która poinformowała nas o aktualnym stanie śledztwa w/w sprawie.

28 października tego roku Prokurator Rejonowy w Kole wszczął śledztwo w sprawie składowania przez ustaloną osobę w miejscowości Szołajdy w gminie Chodów odpadów w warunkach i w sposób mogący zagrażać życiu lub zdrowiu ludzkiemu, bądź też obniżać w sposób istotny jakość wody, powietrza i powierzchni ziemi to jest o czyn z art 183 par 1 Kodeksu Karnego. Asumptem do wszczęcia tego postępowania było zawiadomienie złożone przez pracownika Urzędu Gminy w Chodowie. Z poczynionych czynności na obcnym etapie postępowania wynika, iż tak jak powiedziałam ustalona osoba na terenie tej posesji składowała beczki plastikowe i metalowe o pojemności od 200 do 1000 litrów każda. W beczkach tych znajdowały się substancje o bardzo intensywnym nieprzyjemnym zapachu. Na miejscu wykonano oczywiście z udziałem Prokuratora oględziny, w których uczestniczyli również inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Poznaniu. Jednostka Chemiczna Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu dokonała również przebadania tego, zabezpieczonego terenu, pobrała próbki z tych beczek, na podstawie których ustalono istnienie siarkowodoru chlorku, pochodnych azot,u amonu jednocześnie nie stwierdzono napromieniowania, czyli tutaj w obecnym etapie postępowania nie istnieje żadne zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzkiego. W sprawie wykonywane są nadal czynności procesowe, obecnie oczekujemy na opinię, która potwierdziłaby nam skład chemiczny tych beczek oraz pozwoliła na dalsze kontynuowanie postępowania. W toku postępowania ustalono osobę zarówno która dokonywała składowania tych beczek jak i osobę, która na polecenie właściciela beczek zakopywała je koparką na terenie tej posesji. Zastano tak jeszcze bardzo duże wyrowisko , świeże bo tak jak powiedziałam beczki te docelowo miały być zakopane w ziemii.

- opowiedziała ALEKSANDRA MARAŃDA 

Składnik broni chemicznej znaleziony w chodowskich beczkach

Przyglądamy się nadal niebezpiecznym pojemnikom znalezionym na terenie gminy Chodów. Dziś jesteśmy w posiadaniu nazw cz...

Czytaj więcej

Będziemy nadal przyglądać się tej sprawie.

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl

Materiał naszej telewizji

 Zagrożenie chemiczne we wsi Szołajdy. Dojdzie do ewakuacji? 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1) Pokaż komentarze
R E K L A M A
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
fizjobaby
R E K L A M A
kmk
05 List.
18:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Michał Wiśniewski Akustycznie - koncert
13 List.
18:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Koncert Teresy Werner
Posadzki maszynowe i wylewki Koło Turek Uniejów Konin