(3)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Częściowe zachmurzenie 6
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Program obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Kole

Autor: kolo.pl 06 Listopad 2019 przeczytasz w ok. 3 min.
Program obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Kole
©
(3) | Czytano:
7,358 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

Burmistrz Miasta Koła Krzysztof Witkowski, Proboszcz Parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Św. w Kole Józef Wronkiewicz, Starosta Kolski Robert Kropidłowski zapraszają mieszkańców miasta i powiatu do udziału w uroczystościach Narodowego Święta Niepodległości.

R E K L A M A
3
Czytano:
7,358 razy
Udostępnij

W programie uroczystości m.in. zbiórka pocztów sztandarowych, delegacji szkół, instytucji, organizacji oraz mieszkańców miasta i powiatu przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Kole, ul. Sienkiewicza 21/23, odegranie hymnu państwowego, podniesienie flagi państwowej na maszt, powitanie zebranych, złożenie wiązanek kwiatów pod tablicą "Poległym Obywatelom Miasta Koła Za Wolność Ojczyzny w latach 1914-1918, 1939-1945" oraz "Pamięci Zasłużonym Obywatelom Ziemi Kolskiej, którzy po 123 Latach Niewoli 11 Listopada 1918 roku wprowadzili Pierwszy Polski Tymczasowy Zarząd Powiatu Kolskiego", przemarsz wraz z Orkiestrą Dętą OSP w Kole pod dyrekcją Krzysztofa Lityńskiego do kościoła farnego w Kole.

W trakcie przemarszu nastąpi złożenie wiązanek kwiatów pod tablicą upamiętniającą miejsce kaźni Polaków w latach 1945 – 1956 w byłej siedzibie NKWD i UB przy ul. Grodzkiej, przy pomniku "Poległym Bojownikom o Wolność Ojczyzny w latach 1831, 1863, 1914 – 1918, 1939 – 1945", wystąpienie okolicznościowe Dyrektora Muzeum Technik Ceramicznych w Kole Tomasza Nuszkiewicza oraz Starosty Kolskiego Roberta Kropidłowskiego. Następnie przemarsz i uroczystości w kościele farnym: uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego, koncelebrowana przez kolskich kapłanów. O oprawę muzyczną nabożeństwa zadba Chór farny "Lutnia" pod dyrekcją Jana Kordylewskiego. Następnie "Niepodległa do Hymnu" – ogólnopolskie śpiewanie hymnu.

Program uroczystości:

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 11 LISTOPADA 2019

8.45 – Zbiórka pocztów sztandarowych, delegacji szkół, instytucji, organizacji oraz mieszkańców miasta i powiatu przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Kole, ul. Sienkiewicza 21/23.

9.00 – Rozpoczęcie uroczystości:

  • odegranie hymnu państwowego,
  • podniesienie flagi państwowej na maszt,
  • powitanie zebranych,
  • złożenie wiązanek kwiatów pod tablicą "Poległym Obywatelom Miasta Koła Za Wolność Ojczyzny w latach 1914 – 1918, 1939 – 1945" oraz "Pamięci Zasłużonym Obywatelom Ziemi Kolskiej, którzy po 123 latach niewoli 11 Listopada 1918 roku wprowadzili Pierwszy Polski Tymczasowy Zarząd Powiatu Kolskiego",

9.15 – Przemarsz wraz z Orkiestrą Dętą OSP w Kole pod dyrekcją Krzysztofa Lityńskiego do kościoła farnego w Kole. W trakcie przemarszu złożenie wiązanek kwiatów:

  • pod tablicą upamiętniającą miejsce kaźni Polaków w latach 1945 – 1956 w byłej siedzibie NKWD i UB przy ul. Grodzkiej,
  • przy pomniku "Poległym Bojownikom o Wolność Ojczyzny w latach 1831, 1863, 1914 – 1918, 1939 – 1945",
  • wystąpienie okolicznościowe Dyrektora Muzeum Technik Ceramicznych w Kole Tomasza Nuszkiewicza, Starosty Kolskiego Roberta Kropidłowskiego,
  • przemarsz do kościoła farnego.

10.30 – Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego, koncelebrowana przez kolskich kapłanów. Oprawa muzyczna – Chór farny "Lutnia" pod dyrekcją Jana Kordylewskiego.

12.00 – "Niepodległa do Hymnu" – ogólnopolskie śpiewanie hymnu.

Wydarzenia towarzyszące:

9 listopada (sobota)

10.00 – Liga Obrony Kraju w Kole, ul. Pułaskiego 8. Zawody w dwuboju sportowo-obronnym. Zgłoszenia telefoniczne 691 358 576 do 7 listopada br.

10.00 – Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, ul. Kajki 44. "Być zawsze wiernym Ojczyźnie i służyć jej, gdyby nawet miało kosztować to własne życie". Wystawa: Fajans kolski w dwudziestoleciu 1919-1939, w hołdzie Czesławowi i Krystynie Freudenreichom.

10 listopada (niedziela)

14.00 – Miejski Dom Kultury w Kole, ul. Słowackiego 5. "Nie przeminąłem" – spektakl o życiu Czesława Freudenreicha w wykonaniu Kolskiego Teatru Otwartego im. Czesława Freudenreicha – wstęp 10 zł. "Galeria Foyer" – wystawa pokonkursowa pt.: "Czarno-białe Koło Czesława".

11 listopada (poniedziałek)

17.00, 19.00 – Miejski Dom Kultury w Kole, Kino nad Wartą, ul. Słowackiego 5. Film pt.: "Piłsudski".

R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (3)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Wyróżniony komentarz
Ela · 06 Listopad 2019
Czy my jesteśmy państwem świeckim czy wyznaniowym.swieto jest państwowe a nie religijne
Ela · 06 Listopad 2019
Czy my jesteśmy państwem świeckim czy wyznaniowym.swieto jest państwowe a nie religijne
mariusz · 09 Listopad 2019
Piszę tak jak ty od lat. Msza oddzielona od obchodów państwowych (np. po południu). Ale tak jest najwygodniej - coroczna sztampa. Powtórka z rozrywki 3 maja - tylko datę w programie trzeba zmienić.
mariusz · 09 Listopad 2019
Piszę tak jak ty już od lat. Proboszcz niech zaprasza na msze po południu. Ale tak jest najwygodniej - sztampa jak co roku. 3 maja powtórka z rozrywki - w programie trzeba tylko datę zmienić.
Wypadki
Zderzenie dwóch osobówek na skrzyżowaniu. Jedna osoba przewieziona do szpitala
1 dzień temu 16,518

Zderzenie dwóch osobówek na skrzyżowaniu. Jedna osoba przewieziona do szpitala

Miasto Koło
Czesław Cieślak odwołany z funkcji Prezesa OSM Koło!
2 dni temu 58,989 18

Czesław Cieślak odwołany z funkcji Prezesa OSM Koło!

Zatrzymania
Trzeźwa reakcja na nietrzeźwego kierującego. Poszukiwany z blisko 3 promilami
3 dni temu 13,716 1

Trzeźwa reakcja na nietrzeźwego kierującego. Poszukiwany z blisko 3 promilami

Powiat Kolski
Przedecz stoi przed szansą zmiany burmistrza? Radny powalczy o urząd
3 dni temu 9,473 2

Przedecz stoi przed szansą zmiany burmistrza? Radny powalczy o urząd

Gmina Babiak
Gmina Babiak: wykaz nieruchomości do wynajęcia w miejscowości Lubotyń
4 dni temu 3,735

Gmina Babiak: wykaz nieruchomości do wynajęcia w miejscowości Lubotyń

Gmina Babiak
Aktywne ferie brdowskich wioślarzy
4 dni temu 1,875

Aktywne ferie brdowskich wioślarzy

R E K L A M A