R E K L A M A
ren
R E K L A M A
DUKAT
Wiadomości Szkoły i Przedszkola

Obchody Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 5

11-11-2019 10:35 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 10,741 | Komentarzy: 0
11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju.
Obchody Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 5
R E K L A M A
matrix

Dzień ten obchodzony jest uroczyście w całej Polsce. Świętowano również w Szkole Podstawowej nr 5 w Kole, korytarze ozdobione były biało - czerwonymi barwami, wszystkie dzieci przyszły odświętnie ubrane i z dumą przypinały kotyliony. Szkoła włączyła się też w akcję "Szkoła do hymnu". O godzinie 11.11 społeczność szkolna spotkała się w sali gimnastycznej, by wspólnym śpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego rozpocząć apel poświęcony obchodom 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczniowie najpierw w krótkiej inscenizacji pokazali, jak doszło do podziału Polski między trzech zaborców oraz w symboliczny sposób przedstawili odrodzenie Ojczyzny. Później wystąpili uczniowie klasy 2 a, którzy w części artystycznej podkreślili, jak piękny jest nasz kraj, że mamy wiele powodów do tego, żeby czuć dumę, że jesteśmy Polakami.

Apel był też doskonałą okazją, żeby zaprezentować talenty uczniów, dlatego wszyscy usłyszeli piękną grę na flecie oraz obejrzeli niezwykły taniec uczennic z klasy 6.  Organizatorki apelu, pani Renata Sikorska i pani Monika Cieślak dziękują wykonawcom za piękną recytację, taniec i grę aktorską. Jesteśmy z Was dumne!

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl

Materiał naszej telewizji

 Prezent od Wójta Gminy Kościelec dla wszystkich mieszkańców  


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
Franspol
R E K L A M A
fizjobaby
popularne wiadomości
09 Lip.
19:00

Miejski Dom Kultury,ul.Słowackiego5, Koło
W cyklu
05 List.
18:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Michał Wiśniewski Akustycznie - koncert
13 List.
18:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Koncert Teresy Werner
Posadzki maszynowe i wylewki Koło Turek Uniejów Konin