R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Szkoły i Przedszkola

Sukces na rynku pracy - Dzień Przedsiębiorczości w kolskim SOSW

18-11-2019 17:43 | Źródło: SOSW Koło | Wyświetleń artykułu: 4,401 | Komentarzy: 1

15 listopada 2019r., w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, odbyło się spotkanie uczniów szkoły branżowej I. stopnia i szkoły przysposabiającej do pracy z przedstawicielami firmy Wood-Mizer - paniami Anetą Szymańską i Eweliną Dragańską oraz panią Andżeliką Gutowską, która prowadzi własną działalność gospodarczą.
Foto:SOSW Koło
R E K L A M A

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy już po raz czwarty zorganizował Szkolny Dzień Przedsiębiorczości dla swoich podopiecznych.  W trakcie piątkowego spotkania, które przebiegało pod hasłem „Sukces na rynku pracy”, szczególną uwagę zwracano na znaczenie edukacji młodych ludzi, podkreślano rolę wykształcenia, kompetencji, postaw oraz gotowości do zdobywania wiedzy i nowych umiejętności w skutecznym radzeniu sobie na rynku pracy. Prelegentki z Wood-Mizer w oparciu o prezentację multimedialną zaprezentowały profil firmy, udzielały praktycznych rad i wskazówek, jak aktywnie i skutecznie szukać pracy. Podpowiadały, jak prawidłowo napisać CV i list motywacyjny,  zaprezentować się podczas rozmowy kwalifikacyjnej o pracę, jakie należy mieć predyspozycje i umiejętności, aby zainteresować pracodawcę swoją osobą i móc skutecznie znaleźć pracę. Z kolei pani Andżelika Gutowska przedstawiła alternatywę dla zatrudnienia przez pracodawcę, czyli prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Krok po kroku omówiła, jak założyć własną firmę i napisać dobry biznesplan, przybliżyła także wady i zalety tej formy pracy.  W trakcie spotkania nie zabrakło również pytań  ze strony uczniów i nauczycieli, na które zaproszeni goście chętnie  i wyczerpująco odpowiadali.  

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

x Zamknij reklamę