R E K L A M A
ren
R E K L A M A
domki
Wiadomości Miasto Koło

Historia miasta Koła w programie TVP Ukryte Skarby

9 dni temu | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 18,032 | Komentarzy: 2
Dostępny jest już w internecie najnowszy odcinek programu Ukryte Skarby realizowanego przez oddział poznański Telewizji Polskiej. Redakcja programu odwiedziła nasze miasto, aby pokazać jego ciekawą historię.
Historia miasta Koła w programie TVP Ukryte Skarby
Foto:zrzut ekranu

Po kolskich zabytkach widzów oprowadzał Burmistrz Miasta Koła Krzysztof Witkowski, który jest jednocześnie historykiem i regionalistą. Burmistrz opowiedział m.in. historię zamku, o początku parlamentaryzmu. 

W programie przenosimy się w te rejony Polski, gdzie wciąż można podziwiać cuda natury i unikatowe zabytki, pełne tajemnic i wyjątkowych historii. Twórcy zabierają widzów w podróże do miejsc niezwykłych, choć często zapomnianych, do zakątków, w których kształtowała się nasza państwowość i kultura.

- opisuje program redakcja

W programie możemy zobaczyć również dolinę rzeki Warty, o której pani redaktor Agacie Wojtkowiak opowiadał Szymon Czerwiński oraz historię rodziny Freundenreichów przedstawioną przez dyrektora Muzeum Technik Ceramicznych w Kole. 

Co jeszcze redakcja pokazała w najnowszym odcinku programu "Ukryte Skarby"? Zobaczcie sami! https://poznan.tvp.pl/26072038/ukryte-skarby (odcinek z 30.11.2019) 

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl

Materiał naszej telewizji

 Paulina Hennig-Kloska o służbie zdrowia i kampanii wyborczej 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (2) Pokaż komentarze