Słonecznie 4.8
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Promowali wolontariat

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Promowali wolontariat

Autor: Aneta Brdyś, SOSW Koło 06 Grudzień 2019
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Promowali wolontariat
© SOSW Koło
Komentarzy: 0 Czytano:
5,314 razy |

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1985r. Celem obchodów jest uznanie pracy wolontariuszy na całym świecie za ich trud, czas i umiejętności na rzecz rozwoju gospodarczego i społecznego.

R E K L A M A
0
Czytano:
5,314 razy
Udostępnij

Działalność wolontariuszy obejmuje wspieranie inicjatyw pokojowych, niesienie pomocy humanitarnej i medycznej, monitorowanie przestrzegania praw człowieka oraz wspierania organizacji pożytku publicznego.

Wolontariusze współpracujący z Lokalnym Centrum Wolontariatu przy stowarzyszeniu Przyjaciele Świętego Mikołaja na co dzień wspierają swoich rówieśników w nauce, włączają sie aktywnie w akcje na rzecz miasta i powiatu, wspierają organizacje pozarządowe pomagające chorym dzieciom i osobom z niepełnosprawnościami.

5 grudnia, w dniu święta wolontariuszy stowarzyszenie Przyjaciele Świętego Mikołaja zorganizowało w gościnnych progach Liceum Ogólnokształcącego w Kole imprezę promującą wolontariat długoterminowy i integrującą wolontariuszy współpracujących z Lokalnym Centrum Wolontariatu.

Uczestnicząca w wydarzeniu młodzież aktywnie spędziła czas budując "wieżę współpracy", układając puzzle, opowiadając intrygujące historie, tańcząc i śpiewając. Poszczególne koła wolontariatu prezentowały na forum przygotowane wcześniej gazetki ścienne opowiadające o pracy wolontariuszy.

Lokalne Centrum Wolontariatu zajmuje się promowaniem idei wolontariatu, organizuje warsztaty kompetencyjne dla wolontariuszy, koordynuje programy oraz udział w kampaniach społecznych, szkoli koordynatorów Szkolnych Klubów Wolontariatu, integruje i wspiera wolontariuszy.

Obchody Dnia Wolontariusza zostały sfinansowane z programu Korpusu Solidarności przy współpracy z Wielkopolską Radą Koordynacyjną Związek Organizacji Pozarządowych.

W wydarzeniu wzięły udział Szkolne Koła Wolontariatu z Bursy Szkolnej w Kole, Zespołu Szkół Technicznych w Kole, Liceum Ogólnokształcącego w Kole, Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu.

Oceń artykuł

średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
Podobne tematy
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
Gmina Kościelec
W Kościelcu przekazali laptopy
3 dni temu 3,635 4
R E K L A M A
R E K L A M A