R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Inne

Ciężarówką uszkodził dystrybutor gazu LPG. Miejsce zabezpieczali strażacy

18-12-2019 09:05 | Źródło: KP PSP Koło | Wyświetleń artykułu: 13,156 | Komentarzy: 0

15 grudnia 2019r. o godzinie 1.58 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole przyjęło zgłoszenie o uszkodzonym dystrybutorze gazu LPG w miejscowości Police Mostowe gm. Kościelec na stacji paliw "Lotos" znajdującym się na autostradzie A2.

Foto:KP PSP Koło
R E K L A M A

Dyżurny do działań zadysponował strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kole oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Ruszkowa i Trzęśniewa. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na stacji paliw samochód ciężarowy przejeżdżając uszkodził dystrybutor gazu LPG oraz osłonę słupa wiaty.

Z uszkodzonego dystrybutora ulatniał się gaz. Pracownicy stacji ewakuowali się z budynku, wygrodzili teren na stacji taśmą ostrzegawczą oraz odcięli dopływ gazu i paliw płynnych do dystrybutorów. Strażacy zabezpieczali teren prowadzonych działań odłączyli dopływ prądu elektrycznego do dystrybutorów, zakręcili zawór gazu przy dystrybutorze oraz sprawdzili strefę wokół dystrybutora miernikami wielogazowymi.

Działania ratownicze przez 1 godzinę i 46 minut prowadziło 20 strażaków.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze