R E K L A M A
ren
R E K L A M A
madras
Wiadomości Miasto Koło

Wycinka drzew w parku 600-lecia. Czy wycinka była konieczna?

21 dni temu | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 11,667 | Komentarzy: 19
W ciągu ostatnich kilku dni otrzymaliśmy od naszych czytelników wiele wiadomości odnośnie wycinki drzew w parku 600-lecia w Kole. Wszystkie z nich krytycznie odnosiły się do prac prowadzonych w parku.
Wycinka drzew w parku 600-lecia. Czy wycinka była konieczna?
R E K L A M A
cosinus

Postamowiliśmy zapytać odpowiedzialnych za tereny zielone pracowników Urzędu Miejskiego o losy drzew wycinanych w parku:

Przedwiosenne porządki i zabiegi pielęgnacyjne ruszyły w Parku 600-lecia, co nie uszło uwadze mieszkańców, którzy pytają, czy wycinka starych topól jest konieczna. Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Kole, trwa wycinka 14 drzew - trzynastu w Parku 600-lecia i jednego w Parku Słowackiego - topól, które osiągnęły kulminację wzrostową, a ich rozłożyste korony nie pozwalają dotrzeć ani słońcu, ani opadom, do pięknych, długowiecznych dębów, klonów, jesionów, lip i głogów, które obumierają w ich cieniu.  Dawniej na wszystkich terenach zielonych była "moda" na sadzenie topól. Te jednak, po osiągnięciu wzrostu, stają się zagrożeniem dla otoczenia. Gubiąc martwe fragmenty koron stanowią niebezpieczeństwo dla użytkowników parku, zaś zabierając światło i wodę innym gatunkom, powodują, że w ich otoczeniu nie rośnie trawa, a w ich cieniu inne parkowe gatunki drzew nie mają szans na przetrwanie.

Zatem, likwidacja 14 starych drzew została zaplanowana w projekcie zagospodarowania parku. Młodsze, zdrowe  topole nadal będą szumieć na wietrze. Te stwarzające zagrożenie zostaną wycięte. Wiosną, gdy trawa się zazieleni i na gałązkach pojawią się pierwsze pąki, słońce ujrzą dęby, klony, jesiony.

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl

Materiał naszej telewizji

 Koncert Anioły są wśród nas 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (19) Pokaż komentarze
R E K L A M A
R E K L A M A
Franspol
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
21 Luty
09:00

PSM Koło, ul. Sienkiewicza 11
18. Wielkopolski Turniej Muzyczny
25 Luty
11:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Wernisaż wystawy malarstwa - STRUKTURY PEJZAŻU
26 Luty
15:00

Filia dla Dzieci PiMBP, Kolejowa 19, Koło
Dyskusyjny Klub Książki