R E K L A M A
ren
R E K L A M A
domki
Wiadomości Szkoły i Przedszkola

Klub Młodych Odkrywców "Kolska Wyspa" i ARISS

30-01-2020 11:11 | Źródło: kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 2,382 | Komentarzy: 0
ARISS to międzynarodowa organizacja skupiająca pasjonatów krótkofalarstwa, współpracująca z agencjami kosmicznymi i wieloma krótkofalowcami. W efekcie jej działania na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (skrót ang.: ISS, skrót pol.: MSK) krążącej po orbicie okołoziemskiej umieszczono sprzęt krótkofalarski. Nazwa ARISS oznacza: Amateur Radio on the International Space Station.
Klub Młodych Odkrywców
Foto:
R E K L A M A
czyszczenie

Agencje kosmiczne, po odpowiednim szkoleniu astronautów, mogą pozwolić im w ramach planowanych przez nich zadań realizowanych na pokładzie ISS na wykorzystanie sprzętu radioamatorskiego do rozmowy z uczniami w szkole.

Klub Młodych Odkrywców "Kolska Wyspa" działający przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Kole złożył w ARISS-EUROPA wniosek o udział w takim projekcie. Wniosek ten został pozytywnie rozpatrzony i już po feriach zimowych uczniowie i nauczyciele trzech szkół: Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Kole, Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Brdowie i Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole przystąpią do realizacji wspólnego programu edukacyjnego.

Program działań będzie obejmował STEAM (skrót od: Science, Technology, Engineering, Arts and Mathematics) i ICT (Information and Communications Technology). Po zdobyciu niezbędnej wiedzy oraz szkoleń krótkofalarskich uczniowie będą mogli osobiście na żywo - podczas łączności radiowej - zadać pytanie astronaucie przebywającemu w czasie połączenia w kosmosie na pokładzie ISS.

Jest to kolejne przedsięwzięcie KMO „Kolska Wyspa”, które daje uczniom możliwość uczestniczenia w niezapomnianej przygodzie życia.

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl

Materiał naszej telewizji

 Plenerowa Galeria Rzeźby w Kościelcu 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
ks
R E K L A M A
R E K L A M A
łobocki
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
ks
R E K L A M A
Franspol
popularne wiadomości
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
02 Kw.
17:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Obchody Światowego Dnia Autyzmu
03 Kw.
18:00

Miejski Dom Kultury w Kole
Koncert Katyń. Ostatni list
09 Kw.
17:00

Miejski Dom Kultury,ul.Słowackiego5, Koło
W cyklu
Posadzki maszynowe i wylewki Koło Turek Uniejów Konin