R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Powiat Kolski

XXII sesja Rady Powiatu Kolskiego za nami

06-02-2020 08:35 | Źródło: Powiat Kolski | Wyświetleń artykułu: 3,635 | Komentarzy: 0

W dniu 30 stycznia br. odbyła się XXII sesja Rady Powiatu Kolskiego. W sesji udział wzięło 19 radnych. W porządku obrad znalazło się 31 punktów obejmujących szeroki zakres tematyczny.

Foto:Starostwo Kolskie
R E K L A M A

Starosta Kolski Robert Kropidłowski na początku sesji poinformował, iż z dniem 1 stycznia br. na terenie powiatu kolskiego kontynuowane jest świadczenie nieodpłatnej pomocy prawnej. Niestety z uwagi na malejącą liczbę mieszkańców powiatu kolskiego liczba punktów nieodpłatnej pomocy prawnej z 4 została zmniejszona do 3. Aktualny harmonogram oraz miejsca świadczeń nieodpłatnej pomocy prawnej znajduje się na tablicy ogłoszeń w Starostwie Powiatowym w Kole oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa.

Starosta Robert Kropidłowski poinformował także, że w dniu 10 grudnia br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kole odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. W trakcie posiedzenia poruszono tematy dotyczące sytuacji ptasiej grypy oraz ASF w województwie wielkopolskim. Kilka dni później Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kole przekazał informację o potwierdzonym wystąpieniu wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatu kolskiego, w gminie Dąbie. Choroba zakaźna zwierząt wystąpiła w gospodarstwie hodowlanym gęsi reprodukcyjnych w ilości około 6500 szt. W tej sytuacji w trybie pilnym zwołano posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Kole. Natychmiast podjęto działania mające na celu zlikwidowanie ogniska ptasiej grypy w powiecie kolskim. Na dzień dzisiejszy wszelkie czynności związane z likwidacją ogniska ptasiej grypy w tym miejscu zostały zakończone.

Po przedstawieniu sprawozdania międzysesyjnego Starosta zaprosił wszystkich radnych na „I Powiatową Galę Mistrzów”, która odbędzie się w dniu 21 lutego br. w Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Kole.

Na gali tej zostaną wręczone statuetki dla najlepszych osób w trzech kategoriach: sport, działalność społeczna i działalność kulturalna. Głównym zamierzeniem gali jest uhonorowanie i docenienie trudu i zaangażowania osób z terenu powiatu kolskiego, którzy swoją postawą przyczyniają się do promocji powiatu kolskiego w kraju i zagranicą.

Podczas XXII sesji radni Powiatu Kolskiego podjęli 18 uchwał dotyczących m.in.:
- wprowadzenia zmian w budżecie Powiatu Kolskiego na 2020 r.
- uchwalenia „Powiatowego Programu Rozwoju Pieczy Zastępczej na lata 2020-2022”
- przyjęcia od Wojewody Wielkopolskiego zadań z zakresu administracji rządowej.
- zamiaru przekształcenia Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych poprzez zmianę adresu z ul. Mickiewicza 4, 62-650 Kłodawa, na adres ul. Mickiewicza 3, 62 -650 Kłodawa.
- ustalenia planu dofinansowania form doskonalenia zawodowego nauczycieli oraz ustalenia maksymalnej kwoty dofinansowania opłat za kształcenie nauczycieli zatrudnionych w szkołach dla których organem prowadzącym jest Powiat Kolski na 2020 r.
- wprowadzenia zmian do Statutu Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kole.

Podczas sesji radni wysłuchali sprawozdania z działalności Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku w 2019 r., sprawozdania z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez Powiat Kolski w 2019 r. oraz informacji na temat bieżącej sytuacji Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kole.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze