× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Częściowe zachmurzenie 22.6
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

XXII sesja Rady Powiatu Kolskiego za nami

Autor: Powiat Kolski 06 Luty 2020 przeczytasz w ok. 3 min.
XXII sesja Rady Powiatu Kolskiego za nami
© Starostwo Kolskie
(0) | Czytano:
3,863 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

W dniu 30 stycznia br. odbyła się XXII sesja Rady Powiatu Kolskiego. W sesji udział wzięło 19 radnych. W porządku obrad znalazło się 31 punktów obejmujących szeroki zakres tematyczny.

R E K L A M A
0
Czytano:
3,863 razy
Udostępnij

Starosta Kolski Robert Kropidłowski na początku sesji poinformował, iż z dniem 1 stycznia br. na terenie powiatu kolskiego kontynuowane jest świadczenie nieodpłatnej pomocy prawnej. Niestety z uwagi na malejącą liczbę mieszkańców powiatu kolskiego liczba punktów nieodpłatnej pomocy prawnej z 4 została zmniejszona do 3. Aktualny harmonogram oraz miejsca świadczeń nieodpłatnej pomocy prawnej znajduje się na tablicy ogłoszeń w Starostwie Powiatowym w Kole oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa.

Starosta Robert Kropidłowski poinformował także, że w dniu 10 grudnia br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kole odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. W trakcie posiedzenia poruszono tematy dotyczące sytuacji ptasiej grypy oraz ASF w województwie wielkopolskim. Kilka dni później Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kole przekazał informację o potwierdzonym wystąpieniu wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatu kolskiego, w gminie Dąbie. Choroba zakaźna zwierząt wystąpiła w gospodarstwie hodowlanym gęsi reprodukcyjnych w ilości około 6500 szt. W tej sytuacji w trybie pilnym zwołano posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Kole. Natychmiast podjęto działania mające na celu zlikwidowanie ogniska ptasiej grypy w powiecie kolskim. Na dzień dzisiejszy wszelkie czynności związane z likwidacją ogniska ptasiej grypy w tym miejscu zostały zakończone.

Po przedstawieniu sprawozdania międzysesyjnego Starosta zaprosił wszystkich radnych na „I Powiatową Galę Mistrzów”, która odbędzie się w dniu 21 lutego br. w Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Kole.

Na gali tej zostaną wręczone statuetki dla najlepszych osób w trzech kategoriach: sport, działalność społeczna i działalność kulturalna. Głównym zamierzeniem gali jest uhonorowanie i docenienie trudu i zaangażowania osób z terenu powiatu kolskiego, którzy swoją postawą przyczyniają się do promocji powiatu kolskiego w kraju i zagranicą.

Podczas XXII sesji radni Powiatu Kolskiego podjęli 18 uchwał dotyczących m.in.:
- wprowadzenia zmian w budżecie Powiatu Kolskiego na 2020 r.
- uchwalenia „Powiatowego Programu Rozwoju Pieczy Zastępczej na lata 2020-2022”
- przyjęcia od Wojewody Wielkopolskiego zadań z zakresu administracji rządowej.
- zamiaru przekształcenia Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych poprzez zmianę adresu z ul. Mickiewicza 4, 62-650 Kłodawa, na adres ul. Mickiewicza 3, 62 -650 Kłodawa.
- ustalenia planu dofinansowania form doskonalenia zawodowego nauczycieli oraz ustalenia maksymalnej kwoty dofinansowania opłat za kształcenie nauczycieli zatrudnionych w szkołach dla których organem prowadzącym jest Powiat Kolski na 2020 r.
- wprowadzenia zmian do Statutu Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kole.

Podczas sesji radni wysłuchali sprawozdania z działalności Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku w 2019 r., sprawozdania z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez Powiat Kolski w 2019 r. oraz informacji na temat bieżącej sytuacji Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kole.

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Powiat Kolski
Susza hydrologiczna w powiecie? Pojawiają się pierwsze ostrzeżenia
4 godziny temu 1,521

Susza hydrologiczna w powiecie? Pojawiają się pierwsze ostrzeżenia

Powiat Kolski
Ruszyła termomodernizacja kolskiego Ekonomika [ZDJĘCIE]
6 godziny temu 2,030 2

Ruszyła termomodernizacja kolskiego Ekonomika [ZDJĘCIE]

Miasto Koło
W ostatnim tygodniu odeszli od nas [28-05 - 04-06-2023]
1 dzień temu 11,303

W ostatnim tygodniu odeszli od nas [28-05 - 04-06-2023]

Miasto Koło
Janusz Kapusta z nagrodą im. Lecha Kaczyńskiego. Nagrodę wręczył Premier RP
1 dzień temu 4,722 14

Janusz Kapusta z nagrodą im. Lecha Kaczyńskiego. Nagrodę wręczył Premier RP

Polityka
Wiceminister Rolnictwa spotkał się z mieszkańcami Koła
2 dni temu 8,220 48

Wiceminister Rolnictwa spotkał się z mieszkańcami Koła

Miasto Koło
Miasto i Mundurowi Dzieciom - kolejna edycja dużego eventu w Dniu Dziecka
2 dni temu 2,150

Miasto i Mundurowi Dzieciom - kolejna edycja dużego eventu w Dniu Dziecka

R E K L A M A