R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Pożary

Problem z kominami kolskiej starówki? Wciąż płonie sadza

09-02-2020 10:52 | Źródło: Redakcja portalu e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 9,763 | Komentarzy: 1

W ostatnim tygodniu dwukrotnie na kolskiej starówce pojawiała się straż pożarna. Wszystko za sprawą pożarów sadzy w kominach, co stwarzało bezpośrednio zagrożenie życia i zdrowia mieszkańców kamienic.
Foto:pixabay
R E K L A M A

2 lutego br. o godzinie 14:12 Koło, ul. Michała Kajki – pożar mieszkania

Ratownicy po przyjechaniu na miejsce zabezpieczyli teren prowadzonych działań. Strażacy w sprzęcie Ochrony Dróg Oddechowych odłączyli dopływ prądu do mieszkania i podali jeden prąd wody w natarciu na palące się pomieszczenie łazienki a nastpnie mieszkanie przewietrzono. Ratownicy wygasili paleniska w dwóch piecach kaflowych i usunęli zalegającą sadzę w przewodach kominowych. Przy użyciu kamery termowizyjnej sprawdzili pomieszczenie łazienki na obecnoś zarzewi ognia, urządzenie wykazało obecność zarzewi w podłodze.

Polarką do drewna usunęli drewnianą podłogę z pomieszczenia, w którym wystąpił pożar. Po usunięciu podłogi ponownie sprawdzono pomieszczenie kamerą termowizyjną pod kątem zarzewi ognia, kamera nie wykazała podwyższonej temperatury.

Mieszkanie sprawdzono na obecnoś tlenku węgla czujnikiem wielogazowym. Miernik nie wykazał zagrożenia. Pożar ugaszono. Zastępy JOP zakończyły działania. W trakcie działań na miejsce przybył Patrol Policji z Koła.

Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było wydostanie się przez wyczystkę kominową palącej się sadzy.

6 luty br. o godzinie 16:37 Koło, ul. Stary Rynek – pożar sadzy w kominie.

Zastęp zabezpieczył i oświetlił teren prowadzonych działań. Ratownicy wygasili oraz wyjęli z pieca resztki opału. Ratownicy korzystając z podnośnika założyli sito kominowe na koronę komina. Za pomocą zestawu kominiarskiego strącono palącą się sadzę, którą wybrano z wyczystki kominowej. Komin na całej długości sprawdzono kamerą termowizyjną - kamera nie wskazała podwyższonej temperatury. Miernikiem wielogazowym Sperian MultiPro sprawdzono wszystkie pomieszczenia w budynku jednorodzinnym na obecności CO. Urządzenie nie wykazało zagrożenia. Zastępy JOP zakończyły działania.

źródło: notatki Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kole

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA