sim
geberit
Wiadomości Miasto Koło Idzie zima! Ślisko na drogach!

Idzie zima! Ślisko na drogach!

29-11-2010 10:08 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 6,157 | Komentarzy: 2
Idzie zima! Ślisko na drogach!
Foto:
zacisze
Wygląda na to, że zima na dobre zawitała do naszego miasta. Temperatura spadła poniżej zera i zaczął podać śnieg. Piękny, biały krajobraz sprawia, że zaczynamy już powoli myśleć o świętach, ale musimy pamiętać o zachowaniu ostrożności w tym okresie.
Okres zimowy to również komplikacje związane z ruchem drogowym czy problemy związane z bezdomnością.

Śliskie drogi sprawiają, że o wypadek nie trudno. Zachowajmy szczególną ostrożność jadąc samochodem. W tym okresie zdejmijmy nogę z gazu i jeszcze uważniej przyglądajmy się temu co dzieje się na drogach.

Kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera, ryzyko zamarznięcia wśród osób bezdomnych gwałtownie rośnie. Od kilku dni w telewizji można już usłyszeć o pierwszych przypadkach śmierci z powodu wychłodzenia organizmu. Zwróćmy uwagę na to, czy w naszym otoczeniu nie znajduje się osoba, która wymaga natychmiastowej pomocy. Nie postępujmy stereotypowo i każdy przypadek, gdy osoba leży na ulicy zgłaszajmy do straży miejskiej czy policji, bo dzięki naszej szybkiej reakcji możemy ocalić komuś życie.

Wszyscy zadajemy sobie pytanie czy służby przygotowane są na atak zimy? Czas pokaże. Miejmy nadzieję, że tak i pamiętajmy, że wiele również zależy od nas samych.

fot.mn
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (2)
~Hary 28-03-2012 20:45
hehe bo ich zasypało i nie mogli wyjść z redakcji :D zasypało i tak się zastanawiam co to za miejsce... i po chwili dywagacji doszedłem że to skrzyżowanie blizna + włocławska + jana pawła ;)
| Zgłoś do usunięcia
~Dżozeff 30-11-2010 01:14
Dlaczego dajecie zdjęcie z przed roku?
| Zgłoś do usunięcia