× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Bezchmurnie 7
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

cyberBEZPIECZNI: kolejny projekt edukacyjny zrealizowany w SOSW w Kole

Autor: SOSW Koło 02 Marzec 2020 przeczytasz w ok. 3 min.
cyberBEZPIECZNI: kolejny  projekt edukacyjny zrealizowany w SOSW w Kole
© SOSW Koło
(0) | Czytano:
5,518 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

W dniach od 12 lutego do 28 lutego br. wychowankowie SOSW w Kole uczestniczyli w projekcie edukacyjnym z zakresu świadomego korzystania z Internetu i nowych technologii.

R E K L A M A
0
Czytano:
5,518 razy
Udostępnij

#cyberBEZPIECZNI to autorski projekt opracowany przez opiekunów Szkolnej Kasy Oszczędności w celu uświadamiania uczniów w zakresie cyberbezpieczeństwa oraz promowania i utrwalania dobrych praktyk związanych z mądrym i bezpiecznym poruszaniem się  w sieci. Przygotowane zadania obejmowały działania edukacyjne, wychowawcze i profilaktyczne. Oprócz licznych zajęć tematycznych, które odbywały się w czasie lekcji informatyki, zajęć komputerowych, zajęć z wychowawcą, funkcjonowania osobistego i społecznego czy spotkań ze szkolnym pedagogiem, uczniowie uczestniczyli również w dwóch zajęciach warsztatowych: „Realne problemy w wirtualnym świecie” z policjantem Komendy Powiatowej Policji w Kole oraz „Bezpieczny Internet”, które poprowadziły pracownice Miejskiego Ośrodka Profilaktyki i Pomocy Rodzinie w Kole. Dla uczniów przygotowano również zadanie projektowe, które polegało na  wykonaniu plakatów przedstawiających wylosowaną przez klasę  „Zasadę Bezpiecznego Internetu”. 

W piątek, 28 lutego br., odbyło się uroczyste zakończenie projektu. Doskonałą sposobnością do podsumowania i przypomnienia wiadomości poznanych przez uczniów w jego trakcie  był quiz, podczas którego odpowiadali oni na pytania dotyczące Internetu i cyberbezpieczeństwa. Dla najaktywniejszych uczestników czekały oczywiście nagrody od SKO. W kolejnej części spotkania przedstawiciele klas, przy wsparciu wychowawców, dokonali prezentacji zadania projektowego  „Zasady Bezpiecznego Internetu". Kreatywność i pomysłowość uczniów, sposób wykonania oraz przesłanie plakatów zrobiły na wszystkich duże wrażenie, a komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie, aby wybrać trzy najlepsze i najciekawsze prace. Prezentacje projektowe były oczywiście wyeksponowane podczas spotkania i stanowiły najważniejszy element dekoracji. Po wnikliwej ocenie komisja przyznała:

  • I. miejsce dla klasy 4-8 szkoły podstawowej za prezentację zasady „ Pamiętaj, że z każdej sytuacji jest wyjście”
  • II. miejsce dla klas:  Ia PdP oraz II -III PdP za wspólnie przygotowaną prezentację zasady „Szanuj swój czas – zachowaj umiar w spędzaniu czasu w sieci”;
  • III. miejsce dla klasy II szkoły branżowej za prezentację zasady „Szanuj innych – nie wyzywaj, nie obrażaj, nie hejtuj”.

Nagrodami dla klas, które stanęły na podium, były gry edukacyjne, słodycze oraz upominki SKO. Nie zapomniano również o pozostałych uczniach, bowiem wszystkie klasy biorące udział w projekcie otrzymały słodycze oraz cybercertyfikaty SKO.

Warto również nadmienić, iż projekt SKO #cyberBEZPIECZNI  został zgłoszony jako lokalna inicjatywa w ramach ogólnopolskiej akcji Dzień Bezpiecznego Internetu 2020. Ideą Dnia Bezpiecznego Internetu, który obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej na całym świecie od 2004 r., jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu. Cele projektu SKO #cyberBEZPIECZNI i zrealizowane zadania w czasie jego trwania,  umożliwiły  zaangażować się społeczności SOSW w Kole w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia w świecie wirtualnym i realnym.

R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Miasto Koło
W ostatnim tygodniu odeszli od nas [18-02 - 25-02-2024]
10 godziny temu 11,179

W ostatnim tygodniu odeszli od nas [18-02 - 25-02-2024]

Wypadki
Zderzenie dwóch osobówek na skrzyżowaniu. Jedna osoba przewieziona do szpitala
2 dni temu 19,225

Zderzenie dwóch osobówek na skrzyżowaniu. Jedna osoba przewieziona do szpitala

Miasto Koło
Czesław Cieślak odwołany z funkcji Prezesa OSM Koło!
4 dni temu 62,021 19

Czesław Cieślak odwołany z funkcji Prezesa OSM Koło!

Zatrzymania
Trzeźwa reakcja na nietrzeźwego kierującego. Poszukiwany z blisko 3 promilami
4 dni temu 14,158 1

Trzeźwa reakcja na nietrzeźwego kierującego. Poszukiwany z blisko 3 promilami

Powiat Kolski
Przedecz stoi przed szansą zmiany burmistrza? Radny powalczy o urząd
5 dni temu 9,822 2

Przedecz stoi przed szansą zmiany burmistrza? Radny powalczy o urząd

Gmina Babiak
Gmina Babiak: wykaz nieruchomości do wynajęcia w miejscowości Lubotyń
5 dni temu 3,847

Gmina Babiak: wykaz nieruchomości do wynajęcia w miejscowości Lubotyń

R E K L A M A