sim
marzena pilarska
Wiadomości Miasto Koło UWAGA! Zawieje i zamiecie śnieżne

UWAGA! Zawieje i zamiecie śnieżne

29-11-2010 10:47 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,615 | Komentarzy: 0
UWAGA! Zawieje i zamiecie śnieżne
Foto:
zacisze
Biuro Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu podało komunikat ostrzegawczy dotyczący intensywnych opadów śniegu. W dniu dzisiejszym na terenie województwa wielkopolskiego przewiduje się zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane wiatrem o średniej prędkości 35-45 km/h oraz porywami do 75 km/h. Przewiduje się wystąpienie opadów śniegu powodujących przyrost pokrywy śnieżnej od 10 do 20 cm. Przewiduje się również wystąpienie silnego wiatru o prędkości 35-45 km/h, w porywach 65-75 km/h, kierunek północny i północno-wschodni.
Skutki: Szybkie tworzenie się zasp, utrudnienia komunikacyjne. Utrudnienia komunikacyjne; śliskość na drogach. Uszkodzenia budynków, dachów; szkody w drzewostanie, łamanie gałęzi i drzew; utrudnienia komunikacyjne.

Prosimy mieszkańców miasta o zainteresowanie i zwrócenie uwagi na sytuację osób bezdomnych, mieszkających samotnie w starszym wieku, niepełnosprawnych lub rodzin znajdujących się w trudnych sytuacjach życiowych, a nie będących w stanie własnym staraniem zabezpieczyć swoich podstawowych potrzeb w czasie zimy.

Źródło: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej
fot. mn
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!