R E K L A M A
ren
R E K L A M A
domki
Wiadomości Kradzieże

Zatrzymano dwóch złodziei. Włamywali się do sklepów i domów

31-03-2020 17:47 | Źródło: KPP Koło | Wyświetleń artykułu: 29,750 | Komentarzy: 3
Policjanci z Wydziału Kryminalnego kolskiej jednostki zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamania do sklepów i domów jednorodzinnych. Obaj kolanie byli już wcześniej notowani za podobne przestępstwa.
Zatrzymano dwóch złodziei. Włamywali się do sklepów i domów
Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A
czyszczenie

W piątek 27 marca br. dyżurny kolskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że na terenie gminy Osiek Mały doszło do kradzieży z włamaniem do jednego ze sklepów spożywczych. Sprawcy wyważyli okno, a następnie poprzez wyłamanie desek stropowych dostali się do wnętrza sklepu, z którego zabrali pieniądze i różnego rodzaju artykuły spożywcze. Właściciel wartość strat wstępnie oszacował na kwotę kilku tysięcy złotych.

Policjanci, którzy pojechali na miejsce włamania, zabezpieczyli ślady i rozpoczęli typowanie sprawców. Jeszcze tego samego dnia kryminalni zatrzymali dwóch podejrzanych o dokonanie tego czynu. 29-latek i 37-latek byli już wcześniej notowani za podobne przestępstwa. Ponadto okazało się, że Ci sami sprawcy dobę wcześniej, na terenie gminy Koło próbowali włamać się do jednego z domów jednorodzinnych. Jednak z uwagi na zabezpieczenia obiektu nie udało im się wejść do środka. Zdołali natomiast dostać się do nowo wybudowanego domu. Złodzieje zdemontowali drzwi wejściowe i zabrali je wraz z innymi akcesoriami wykończeniowymi. Właściciel nowo wybudowanej posesji wycenił straty na ponad 5 tysięcy złotych.

Jakby tego było mało, kolscy mundurowi dowiedli, że ci sami mężczyźni w grudniu 2019 roku włamali się do sklepu spożywczego na terenie gminy Grzegorzew, skąd ukradli pieniądze, artykuły spożywcze i alkohol o łącznej wartości około 8 tysięcy złotych.

Obaj podejrzani za dokonane przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia, jednak 37-latek popełnił je w warunkach recydywy dlatego grozi mu kara 15 lat pozbawienia wolności.

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl

Materiał naszej telewizji

 IV Bieg Tropem Wilczym w Kole 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (3) Pokaż komentarze
R E K L A M A
fizjobaby
R E K L A M A
Franspol
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
05 List.
18:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Michał Wiśniewski Akustycznie - koncert
13 List.
18:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Koncert Teresy Werner
Posadzki maszynowe i wylewki Koło Turek Uniejów Konin