R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Inne

Awaria pieca kaflowego mogła doprowadzić do tragedii

03-04-2020 18:08 | Źródło: Redakcja portalu e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 15,018 | Komentarzy: 0

Do miejscowości Lipiny, gm. Osiek Mały wezwano 2-go kwietnia strażaków z kolskiej jednostki PSP. Okazało się, że pomoc przybyła w odpowiednim momencie i udało się zapobiec tragedii.
Foto:archiwum e-kolo.pl
R E K L A M A

Po dojechaniu na miejsce, dowóca ustalił, że w pomieszczeniu, w którym spała 15-latka pomimo wietrzenia pomieszczenia urządzenia pomiarowe wykazały 27 ppm. W domu przebywała 3-osobowa rodzina, która spała w innych pomieszczeniach budynku jednorodzinnego.

Osoba poszkodowana była przytomna. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Ratownicy udzielili pierwszej pomocy osobie poszkodowanej (tlenoterapia, wsparcia psychiczne, zabezpieczenie przed utratą ciepła). Pozostali mieszkańcy odmówili udzielenia KPP przez strażaków.

Na miejsce przybył  Zespół Ratownictwa Medycznego, któremu przekazano osobę poszkodowaną. Ratownicy podjęli decyzję o transporcie osoby poszkodowanej do szpitala w Kole.

Strażacy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych przewietrzyli pomieszczenia, a następnie sprawdzili obiekt przy pomocy urządzeń pomiarowych na obecność tlenku węgla. Po przewietrzeniu przez ratowników pomieszczeń urządzenia pomiarowe nie wskazały podwyższonych stężeń tlenku węgla.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA