R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Inne

Wystawiono kilkadziesiąt mandatów. Najwyższy to 5000zł za złamanie kwarantanny

08-04-2020 14:01 | Źródło: KPP Koło | Wyświetleń artykułu: 34,449 | Komentarzy: 3

Kolscy policjanci kontrolują miejsca gromadzenia się osób, parki, place zabaw, targowiska itp. Ponadto każdego dnia sprawdzają czy osoby objęte kwarantanną respektują obowiązek pozostania pod wskazanym adresem. Niestety są też tacy, którzy lekceważą powagę sytuacji. Nie stosują się do obowiązujących procedur oraz naruszają przepisy związane z ogłoszonym stanem epidemii.
Foto:KPP Koło
R E K L A M A

Wystawiono już kilkadziesiąt mandatów, niektóre z nich nawet 500 złotych, za niestosowanie się do zakazów gromadzenia się, niewłaściwego przemieszczania się osób. Sporządzono również wnioski o ukaranie do sądu.

Ponadto w związku z obowiązkiem kwarantanny domowej, każdego dnia mundurowi sprawdzają miejsca, w których powinny przebywać osoby zobligowane do pozostania pod wskazanym adresem. Niestety nie każdy przestrzega obowiązujących przepisów. W minionym tygodniu podczas sprawdzania przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kole osób objętych kwarantanną okazało się, że jeden z mieszkańców Koła opuścił mieszkanie, w którym powinien przebywać. Za niestosowanie się do czasowych obostrzeń, policjanci skierowali wobec mężczyzny wniosek o ukaranie do sądu, natomiast Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kole nałożył na niego w drodze decyzji administracyjnej karę pieniężną w wysokości 5 000 złotych.

Kolejny raz apelujemy o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń. W obecnej sytuacji, hasło #zostanwdomu ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa nas wszystkich. Uznanie należy się tym, którzy wykazują się wyrozumiałością i odpowiedzialnością w dobie obecnego zagrożenia i zostają w domach, ograniczając swoje potrzeby do minimum.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (3) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA