R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Powiat Kolski

83 laptopy trafią do uczniów szkół średnich z terenu powiatu

20-04-2020 09:47 | Źródło: Starostwo Kolskie | Wyświetleń artykułu: 6,679 | Komentarzy: 0

Starosta kolski Robert Kropidłowski wraz z wicestarostą Sylwestrem Chęcińskim przekazali na ręce dyrektorów szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Kolski, 83 laptopy.

Foto:Starostwo Kolskie
R E K L A M A

Powiat Kolski na ten cel otrzymał dofinansowanie w wysokości 99.600,00 zł. Laptopy zakupione zostały przez Powiat Kolski po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o dofinansowanie zakupu laptopów w ramach projektu grantowego ZDALNA SZKOŁA, który jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem.

Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety wielu z nich nie posiada sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe.
Projekt ten ma umożliwić uczniom i nauczycielom zdalną naukę.

Głównym kryterium przydziału jednostek samorządu terytorialnego do poszczególnych kategorii i kwot była liczba uczniów.

BARDZO WAŻNE JEST TO, ŻE DOFINANSOWANIE WYNOSI 100% I NIE MA UDZIAŁU WKŁADU WŁASNEGO.

Program Operacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr I “Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1.1: “Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach” dotycząca realizacji projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacji w systemie kształcenia zdalnego.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze