R E K L A M A
ren
R E K L A M A
kol-net
Wiadomości Miasto Koło

Koło otrzymało 1 mln 341 tys. zł na budowę PSZOK-u

13 dni temu | Źródło: UM Koło | Wyświetleń artykułu: 8,068 | Komentarzy: 6
Burmistrz Miasta Koła dr Krzysztof Witkowski dzisiaj otrzymał wiadomość o pozytywnej ocenie drugiego stopnia (ocenie merytorycznej) wniosku o dofinansowanie budowy Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych! Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, ze środków Unii Europejskiej z Programu Infrastruktura i Środowisko, przyznał nam dofinansowanie w kwocie 1 341 521 zł. Całość zadania opiewa na: 1 941 259,80 zł.
Koło otrzymało 1 mln 341 tys. zł na budowę PSZOK-u
Foto:pixabay
R E K L A M A
czyszczenie

Obecna lokalizacja Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych wiąże się z licznymi uciążliwościami dla mieszkańców osiedla Płaszczyzna. Dlatego też kolski samorząd zaplanował budowę nowego punktu w innym miejscu, poza osiedlami mieszkalnymi, na ul. Zakładowej. Miasto Koło złożyło do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wniosek o dofinansowanie realizacji tego zadania. Wynik konkursu przeszedł oczekiwania samorządowców. 

– Wiele jest w mieście spraw pilnych, ale zmianę lokalizacji PSZOK-u od początku traktowałem priorytetowo , Spodziewam się, że najbardziej zadowoleni z przedsięwzięcia będą mieszkańcy osiedla Płaszczyzna, którym poprawi się jakość życia. Ale pragnę też przypomnieć, że celem zadania jest zmniejszenie ilości odpadów komunalnych podlegających składowaniu poprzez racjonalizację systemu gospodarki odpadami, w tym w szczególności poprzez zapewnienie właściwej infrastruktury do zagospodarowania odpadów. Realizacja projektu jest niezbędnym czynnikiem wpływającym na poprawę warunków ekologicznych i ekonomicznych Gminy Miejskiej.

mówi Burmistrz Miasta Koła

Zadanie ujęte jest w WPF i uchwale budżetowej.  Budowa PSZOK-u planowana jest do realizacji w latach 2020-2021.

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl

Materiał naszej telewizji

 Radomir Piorun w swoim hot16challenge2 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (6) Pokaż komentarze
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
R E K L A M A
fizjobaby
25 Maj
00:00

http://www.biblioteka-kolo.pl/?p=17065
Spotkania z Renatą Piątkowską w PiMBP w Kole
05 List.
18:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Michał Wiśniewski Akustycznie - koncert
Posadzki maszynowe i wylewki Koło Turek Uniejów Konin