Mgła 12
Popularne tagi:

Uciekał przed policją. Po policyjnym pościgu 23-latek zatrzymany

Autor: KPP Koło 19 Maj 2020 przeczytasz w ok. 2 min.
Uciekał przed policją. Po policyjnym pościgu 23-latek zatrzymany
© e-kolo.pl
(0) | Czytano:
24,540 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

Policjanci z kolskiej drogówki po pościgu zatrzymali mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 23-latek ignorował wydawane mu polecenie, a uciekając popełnił szereg wykroczeń. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, a za popełnione przestępstwo niezatrzymania się do kontroli oraz wykroczenia odpowie przed sądem. Grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

R E K L A M A
0
Czytano:
24,540 razy
Udostępnij

W piątkowy wieczór 15 maja br. policjanci interweniowali wobec kierującego, który wykonywał niebezpieczne manewry na ulicy Sienkiewicza w Kole. Z uwagi, że jego agresywny sposób jazdy, którym stwarzał poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu, mundurowi używając świetlnych i dźwiękowych sygnałów uprzywilejowania, podjęli pościg oraz próbowali go zatrzymać. Kierujący nie reagował na wydawane mu polecenia, na widok policjantów gwałtownie przyspieszył, zaczął się oddalać popełniając przy tym szereg wykroczeń. Na terenie miasta poruszał się z dużo większą prędkością niż pozwalają na to przepisy, nie sygnalizował skrętów, pędził lewą stroną jezdni, wyprzedzając inne pojazdy na skrzyżowaniach, przejściach dla pieszych oraz wiadukcie.

Po kilku minutach pościgu, w Chojnach funkcjonariusze zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec gminy Koła. Badanie stanu trzeźwości nie wykazało w jego w organizmie alkoholu. W celu sprawdzenia czy zachowanie kierowcy było spowodowane obecnością w organizmie środków odurzających bądź psychotropowych, została od niego pobrana krew do badań.

Z uwagi na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego, policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierującemu prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Pirat drogowy odpowie również za popełnione w ruchu drogowym wykroczenia, za co grozi mu wysoka grzywna.

R E K L A M A

Jeśli byłaś/eś świadkiem wypadku lub innego niebezpiecznego zdarzenia
[ powiadom nas o tym ]
Podobne tematy
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Biblioteka
Basia w pociągu relacji
1 dzień temu 974

Basia w pociągu relacji "Pisarz-Czytelnik"

Biblioteka
Zofia Stanecka w Kole
1 dzień temu 1,718

Zofia Stanecka w Kole

Inne
Statystyka wyjazdów strażaków w ostatnim tygodniu [17.05.2024 -24.05.2024]
1 dzień temu 2,069

Statystyka wyjazdów strażaków w ostatnim tygodniu [17.05.2024 -24.05.2024]

Gmina Przedecz
Prezydent Andrzej Duda ponownie w naszym powiecie!
1 dzień temu 12,964 11

Prezydent Andrzej Duda ponownie w naszym powiecie!

Miasto Koło
Miasto i Mundurowi Dzieciom - festyn sportowy
2 dni temu 3,271 2

Miasto i Mundurowi Dzieciom - festyn sportowy

Miasto Koło
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza na rodzinny piknik
2 dni temu 2,523

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza na rodzinny piknik

1 dzień temu 1718
R E K L A M A