R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Zatrzymania

Uciekał przed policją. Po policyjnym pościgu 23-latek zatrzymany

19-05-2020 12:19 | Źródło: KPP Koło | Wyświetleń artykułu: 22,811 | Komentarzy: 0
Policjanci z kolskiej drogówki po pościgu zatrzymali mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 23-latek ignorował wydawane mu polecenie, a uciekając popełnił szereg wykroczeń. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, a za popełnione przestępstwo niezatrzymania się do kontroli oraz wykroczenia odpowie przed sądem. Grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.
Uciekał przed policją. Po policyjnym pościgu 23-latek zatrzymany
Foto:e-kolo.pl

W piątkowy wieczór 15 maja br. policjanci interweniowali wobec kierującego, który wykonywał niebezpieczne manewry na ulicy Sienkiewicza w Kole. Z uwagi, że jego agresywny sposób jazdy, którym stwarzał poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu, mundurowi używając świetlnych i dźwiękowych sygnałów uprzywilejowania, podjęli pościg oraz próbowali go zatrzymać. Kierujący nie reagował na wydawane mu polecenia, na widok policjantów gwałtownie przyspieszył, zaczął się oddalać popełniając przy tym szereg wykroczeń. Na terenie miasta poruszał się z dużo większą prędkością niż pozwalają na to przepisy, nie sygnalizował skrętów, pędził lewą stroną jezdni, wyprzedzając inne pojazdy na skrzyżowaniach, przejściach dla pieszych oraz wiadukcie.

Po kilku minutach pościgu, w Chojnach funkcjonariusze zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec gminy Koła. Badanie stanu trzeźwości nie wykazało w jego w organizmie alkoholu. W celu sprawdzenia czy zachowanie kierowcy było spowodowane obecnością w organizmie środków odurzających bądź psychotropowych, została od niego pobrana krew do badań.

Z uwagi na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego, policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierującemu prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Pirat drogowy odpowie również za popełnione w ruchu drogowym wykroczenia, za co grozi mu wysoka grzywna.

R E K L A M A
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl

Materiał naszej telewizji

 Nagrody Rolnika Roku Powiatu Kolskiego rozdane 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze
R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A
28 Wrz.
15:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
ART-Przegląd
04 Paź.
16:00

Miejski Dom Kultury,ul.Słowackiego5, Koło
Koncert - Razem z André Rieu. Muzyka z magicznego Maastricht
08 Paź.
17:00

Ratusz, Stary Rynek 1, Koło
Spotkanie autorskie z Markiem Krajewskim
Posadzki maszynowe i wylewki Koło Turek Uniejów Konin