R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Zatrzymania

Jechał 122km/h w terenie zabudowanym. Stracił prawko na 3 miesiące

27-05-2020 14:54 | Źródło: KPP Koło | Wyświetleń artykułu: 13,417 | Komentarzy: 1

Kolscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi gminy Kłodawa. 34-latek swoim volkswagenem w terenie zabudowanym jechał z prędkością 122 km/h. Kierujący stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kole 22 maja br. objęli nadzorem kontrolno-pomiarowym drogę powiatową w miejscowości Krzewata. Po godzinie 19:00 mundurowi zauważyli bardzo szybko jadący pojazd. Po wykonaniu pomiaru na urządzeniu wyświetlił się wynik 122 km/h. Do kontroli został zatrzymany mieszkaniec gminy Kłodawa, który kierował samochodem marki Volkswagen Passat.

Mężczyzna w wieku 34 lat swoim autem przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 72 km/h. Za popełnione wykroczenie kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące oraz został nałożony wysoki mandat karny i 10 punktów karnych.

Zatrzymanie dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdami zobowiązuje 34-latka do powstrzymania się od zajmowania miejsca za kierownicą przez najbliższe trzy miesiące. Jeśli osoba w tym czasie będzie prowadzić pojazd mechaniczny, grozić jej będzie wydłużenie tego okresu do 6 miesięcy.

W przypadku dalszego nie stosowania się do przepisów, kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnień do kierowania. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobie, która po raz pierwszy ubiega się o uprawnienia do kierowania.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1) Pokaż komentarze