R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Część radnych nie chce wolnych głosów i wniosków!

27-05-2020 16:09 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 13,575 | Komentarzy: 35

Rozpoczęły się dzisiejsze obrady Sesji Rady Miasta Koła i już na początku doszło do ciekawej sytuacji, w której to cześć radnych zablokowało możliwość dodania do obrad punktu "Wolne głosy i wnioski".

Foto:BIP UM Koło
R E K L A M A

W zaplanowanej na dziś sesji nie dodano w harmonogramie punktu, który zazwyczaj jest na końcu obrad a daje on możliwość radnym zapytania lub złożenia wniosku na tematy nie poruszane wcześniej. Zaraz po rozpoczęciu sesji, radna Halina Musiałek złożyła wniosek formalny o przywrócenie punktu "Wolne głosy i wnioski". Tuż po niej głos zabrał radny Adrian Król, który wnioskował o to, aby taki punkt nie został wprowadzony. W czasie kiedy głosowanie było technicznie przygotowywane, głos zabrał radny Grzegorz Gibaszek, który zaapelował do radnych, aby głosowali za wnioskiem, ponieważ posiada kilka pytań od mieszkańców, którzy odpowiedzi chcieliby usłyszeć w trakcie transmisji on-line.

Wniosek został odrzucony stosunkiem głosów: 7 za, 8 przeciw, 4 wstrzymujące.

Czy to oznacza, że część radnych chce blokować możliwość zadawania pytań drugiej połowie? Przypomnijmy, że w ostatniej kadencji radni dość wyraźnie zabiegali a czasami "walczyli" o to, aby rada miała możliwość transparetnie zadawać pytania i rozwiewać wszelkie wątpliwości. 

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (35) Pokaż komentarze