R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Powiat Kolski

XXVI sesja Rady Powiatu Kolskiego

01-06-2020 10:15 | Źródło: Starostwo Kolskie | Wyświetleń artykułu: 2,203 | Komentarzy: 2

W dniu 28 maja br. odbyła się XXVI sesja Rady Powiatu Kolskiego. W porządku obrad znalazło się 30 punktów obejmujących szeroki zakres tematyczny.
Foto:Starostwo Kolskie
R E K L A M A

Podczas sesji radni wysłuchali informacji dyrektora PGW Wody Polskie Zarząd Zlewni w Kole Jana Bartczaka na temat melioracji w powiecie kolskim, sprawozdania z działalności Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kole za 2019 r., które przedstawiła dyrektor Iwona Wiśniewska oraz sprawozdania z działalności Powiatowego Urzędu Pracy za 2019 r., które przedstawiła dyrektor Mariola Sobczak.

Rada Powiatu Kolskiego jednogłośnie podjęła 17 uchwał. Większość uchwał dotyczyła udzielenia przez Powiat Kolski pomocy finansowej gminom: Babiak, Chodów, Dąbie, Grzegorzew, Kłodawa, Gminie Koło, Gminie Miejskiej Koło, Kościelec, Olszówka, Osiek Mały i Przedecz na realizację przedsięwzięcia pn. „Zapewnienie gotowości bojowej jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej z terenu powiatu kolskiego”. Zgodnie z przyjętym założeniem dotacja celowa w łącznej wysokości 107 500,00 zł miałaby zostać przeznaczona dla jednostek OSP, które posiadają aktualny wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym. Jednostki znajdujące się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym (KSRG) otrzymają pomoc finansową w kwocie 2 000 zł, jednostki spoza KSRG, będące Jednostkami Operacyjno-Technicznymi (JOT) posiadającymi zdolność operacyjną otrzymają po 1 500 zł, natomiast pozostałe jednostki po 1 000 zł. Kwota dotacji może zostać wykorzystana tylko i wyłącznie na wydatki związane z gotowością jednostek do podejmowania działań operacyjnych i bojowych. Zarząd nie wniósł uwag do przedstawionych projektów uchwał.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (2) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA