R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Gmina Grzegorzew

Oficjalne otwarcie mostu w Barłogach. 15 metrów szczęścia dla mieszkańców

19-06-2020 10:49 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 12,278 | Komentarzy: 5

Budowa mostu w Barłogach była inwestycją od dawna oczekiwaną przez grzegorzewski jak i powiatowy samorząd. Na budowę nowego mostu czekali mieszkańcy oraz uczestnicy lokalnego, jak i ponadlokalnego ruchu komunikacyjnego, bowiem most położony jest na szlaku komunikacyjnym łączącym drogę krajową nr 92 z drogą powiatową. Obiekt inżynieryjny pozwala na rozwój lokalnym przedsiębiorcom.

Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A

Dzięki operatywności i staraniom Pana Starosty i członków Zarządu Powiatu Kolskiego oraz roztropnym decyzjom Radnych Rady Powiatu Kolskiego oraz Radnych Rady Gminy Grzegorzew ta, tak oczekiwana inwestycja została wykonana. Mamy nowy most.

Całkowita wartość wykonanej inwestycji to 2.643.441,61 zł. w tym:

- dotacja pozyskana w ramach 10% rezerwy subwencji ogólnej przyznana przez Ministra Infrastruktury i Budownictwa w wysokości 1.194.740,00 zł, tj. w wysokości 45,20% ogólnych kosztów zadania.

- 1.448.701,61,00 zł – środki finansowe budżetu Powiatu Kolskiego i Gminy Grzegorzew z tego : - Powiat Kolski – 1 331 325,75 zł

- Gmina Grzegorzew – 117 375,86 zł

Przebudowę mostu wykonała firma MOSTY KUJAWY Krzysztof Szymański, Mostki 1 B, 87-815 Smólnik k. Włocławka. Firma weszła na roboty 12 lipca 2019 r. Prace trwały około 6 miesięcy. Kierownikiem Budowy Robót był Pan inż. Piotr Szymański. Most zaprojektowali Panowie Michał Wołoszyński i Michał Bekier z firmy „ Mpont”, Kolejna inwestycja zrealizowana przez tą sama firmę i projektantów na terenie Gminy Grzegorzew. Nadzór inwestorski nad inwestycją sprawował Pan mgr inż. Paweł Bocheński. Pozwolenie na budowę wydał Wydział Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Kole z Panią Lidią Bekier na czele, zaś pozwolenie na użytkowanie Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego Pani Izabela Augustyniak. Przygotowaniem wniosku aplikacyjnego, prowadzeniem dokumentacji i rozliczeniem inwestycji zajmował się Powiatowy Zarząd Dróg w Kole z Panem Dyrektorem Grzegorzem Kujawą na czele. 

 R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (5) Pokaż komentarze