R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Gmina Grzegorzew

Podpisanie umowy na budowę Stację Uzdatniania Wody w Grzegorzewie

06-07-2020 06:23 | Źródło: UG Grzegorzew | Wyświetleń artykułu: 4,193 | Komentarzy: 0

3 lipca br. Urząd Gminy Grzegorzew podpisał umowę z Wicemarszałkiem Województwa Wielkopolskiego Krzysztofem Grabowskim na dofinansowanie zadania: „Budowa stacji uzdatniania wody w Grzegorzewie oraz przebudowę sieci wodociągowej przy ul. Ogrodowej w Grzegorzewie i przebudowę sieci kanalizacji sanitarnej przy ul. Ks. Szczęsnego Starkiewicza w Grzegorzewie” w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

Foto:UG Grzegorzew
R E K L A M A

Gmina Grzegorzew posiada jedyną stację uzdatniania wody, która znajduje się w miejscowości Bylice – Kolonia i w połowie zaopatruje swoich mieszkańców. Pozostała część gminy zaopatrywana jest w wodę z trzech sąsiednich gmin poprzez jej zakup.

Ostatnio obserwujemy problemy związane z suszą. Dotyka  to nas wszystkich. Budowa nowej Stacji Uzdatniania Wody jest priorytetowym rozwiązaniem w dobie panującej od lat suszy. Cieszę się bardzo, że Rada Gminy Grzegorzew dała zielone światło na złożenie wniosku. Od lat grzegorzewski samorząd marzy  o budowie własnej stacji.  Planowana inwestycja zabezpieczy w 100 procentach dostarczanie własnej wody do wszystkich mieszkańców.

- opowiada Wójt Gminy Grzegorzew, Bożena Dominiak

Wartość inwestycji to kwota 3.957.038,92 zł z czego kwota dofinansowania stanowi 2.000.000,00 zł  czyli około 50% wartości inwestycji zadania. Inwestycja musi zostać zrealizowana do marca 2023 roku. Otrzymane pieniądze to wydatna i konkretna pomoc dla gminy wiejskiej o niskich dochodach.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze