R E K L A M A
R E K L A M A
domki
Wiadomości Powiat Kolski

To już 100 lat jak OSP Drzewce działa na rzecz bezpieczeństwa

07-07-2020 19:14 | Źródło: OSP Drzewce | Wyświetleń artykułu: 11,158 | Komentarzy: 0
W dniu 4 lipca 2020 roku w Ochotniczej Straży Pożarnej w Drzewcach gmina Olszówka odbyła się uroczystość obchodów jubileusz 100 lecia istnienia jednostki.
R E K L A M A

Jednostka powstała w 1920 roku jako oddział Drzewce,  Straży  Ogniowej w  Umieniu założonej w 1917 roku z inicjatywy Księdza  Kaspra Kwiatkowskiego proboszcza parafii w Umieniu.  Na przestrzeni wieku  druhowie pracą codzienną, służbą dla społeczeństwa budowali zaufanie i wiarę w drugiego człowieka. Ich wyryte w kamieniu nazwiska niech świadczą o pamięci obecnych  i przyszłych pokoleń. 

W związku z nadal istniejącym zagrożeniem wirusem  Covid 19 i obostrzeniami w organizowaniu imprez masowych, uroczystość odbyła się w ograniczonej formie.  Był to  uroczysty apel z odsłonięciem obelisku poświęconego tym co w  swoim życiu doczesnym  służyli pomocą drugiemu człowiekowi, wszystkim którym bliskie były słowa „ludziom na pożytek, Bogu na chwałę”. 

Odsłonięcia dokonali Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Pan Leszek Galemba, Wójt Gminy Olszówka Pan Włodzimierz Fraszczyk i V-ce Prezes  OSP Drzewce druh Rafał Ławniczak. Poświęcenia dokonał kapelan Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych ksiądz Radosław Kobiela. 

Kwiaty pod obeliskiem złożyło najmłodsze pokolenie mieszkańców sołectwa. Po części oficjalnej pamiątkowe zdjęcia zaproszonych gości i druhów jednostki. 

 

R E K L A M A
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl

Materiał naszej telewizji

 IV Ogólnopolski Turniej Szachowy o Mistrzostwo Gminy Kościel 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze
R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A
popularne wiadomości
21 Sierp.
19:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Kiedy czas staje w miejscu - wystawa fotografii Bartłomieja
28 Wrz.
15:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
ART-Przegląd
05 List.
18:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Michał Wiśniewski Akustycznie - koncert
Posadzki maszynowe i wylewki Koło Turek Uniejów Konin