R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Zatrzymania

Pijany rowerzysta spowodował kolizję. Miał blisko 2 promile!

29-07-2020 18:33 | Źródło: KPP Koło | Wyświetleń artykułu: 16,399 | Komentarzy: 0

Wysokie mandaty będzie musiał zapłacić 56-letni rowerzysta, który na jednym z kolskich osiedli uderzył w tył pojazdu marki BMW. Cyklista wsiadł na rower mając w organizmie blisko 2 dwa promile alkoholu.
Foto:KPP Koło
R E K L A M A

Do kolizji drogowej z udziałem nietrzeźwego rowerzysty doszło w godzinach wieczornych w niedzielę 26 lipca w Kole. Mieszkaniec Koła jadąc swoim samochodem marki BMW zatrzymał się przed wjazdem na rondo. Jadący za nim rowerzysta nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył jego pojazdu. Na szczęście cykliście nic poważnego się nie stało. Kierowca samochodu widząc, że rowerzysta najprawdopodobniej jest nietrzeźwy, natychmiast powiadomił Policję.

Policjanci, którzy wykonywali czynności na miejscu zdarzenia zbadali stan trzeźwości uczestników. Okazało się, że kierujący jednośladem jest pod znacznym wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 56-latka wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna został ukarany mandantami karnymi za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości.

POLICJA PRZYPOMINA

Za jazdę rowerem w stanie po spożyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila alkoholu w organizmie) grozi mandat w wysokości od 300 do 500 złotych. Natomiast za jazdę w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie), policjanci mogą nałożyć mandat w wysokości 500 złotych.

Rower to nie tylko beztroska przyjemność. Rowerzystów nie chronią poduszki powietrzne ani karoseria samochodu. W sposób szczególny należy obserwować otoczenie. Każde zderzenie lub upadek może skończyć się nieprzyjemnymi lub tragicznymi w skutkach konsekwencjami.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA