R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Mobilny punkt pobrań wymazów pojawi się w Kole! Od jutra zapisy

13-08-2020 12:28 | Źródło: Redakcja portalu e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 26,802 | Komentarzy: 0

Decyzją Łukasza Mikołajczyka - Wojewody Wielkopolskiego w najbliższy wtorek i środę (18-19 sierpnia) w Kole powstanie mobilny punkt pobrań wymazów na obecność koronawirusa.

Foto:UW Poznań
R E K L A M A

Zgodnie z danymi powiatowego inspektora sanitarnego, ujawnione w ostatnich dniach ognisko epidemiczne ma związek z zachorowaniami wśród pracowników starostwa powiatowego w Kole. Pozytywny wynik testu otrzymało 5 pracowników wydziału komunikacji starostwa. Starosta kolski wprowadził ograniczenia w funkcjonowaniu urzędu. Do odwołania zamknięty jest wydział komunikacji i ruchu drogowego.

Od jutra (14 sierpnia) Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu prowadzić będzie rejestrację osób chcących przebadać się podczas prowadzonego w Kole w dniach 18-19 drive-thru.

Zgłoszenia są przyjmowane pod numerem telefonu WSSE (61) 65 68 075. Punkt, czynny w godz. 10.00-18.00, będzie znajdował się na parkingu przed siedzibą starostwa w Kole. Jego przygotowaniem i obsługą zajmą się żołnierze 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, #12WBOT oraz pracownicy inspekcji sanitarnej. Badania są dedykowane mieszkańcom Koła i Powiatu Kolskiego.

Omówieniu przygotowań do uruchomienia drive-thru oraz sytuacji epidemicznej w powiecie kolskim poświęcona była dzisiejsza wideokonferencja Anety Niestrawskiej - I Wicewojewody Wielkopolski z władzami samorządu powiatowego i miejskiego oraz wojewódzkim i powiatowym inspektorem sanitarnym.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze