R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Powiat Kolski

Ponad 1000 wymazów zostanie pobranych do badań na obecność koronawirusa

18-08-2020 17:14 | Źródło: Redakcja portalu e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 20,866 | Komentarzy: 3

Dziś i jutro na parkingu Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Kole prowadzona jest akcja poboru wymazów na szeroką skalę. Wszystko, aby jak najszybciej podjąć działania w razie wystąpienia ogniska.

Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A

Najważniejsze jednak to zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom Koła i pracownikom urzędów, jednostek im podległym, szkołom, służbom ratunkowym itd. W/w instytucje wraz z mieszkańcami, którzy zgłosili się do darmowych badań niebawem otrzymają informacje z wynikami pobranych wymazów.

O całej akcji przed naszą kamerą opowiedział Wicestarosta Kolski - Sylwester Chęciński.

Każda z ponad 1000 osób zaraz po przybyciu na miejsce zostawała poddawana badaniu temperatury, następnie po ukończeniu etapu formalnego przechodziła do stanowiska poboru wymazu. Tam pracowali żołnierze 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej wraz ze strażakami ochotnikami oraz pracownicy inspekcji sanitarnej.

Za naszym pośrednictwem Starostwo Kolskie pragnie podziękować Panu Dominikowi Kaczmarkowi i pizzerii K-2 za bezpłatne dostarczenie posiłków dla osób pracujących przy przedsięwzięciu.R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (3) Pokaż komentarze