R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Powiat Kolski

6 osób zarażonych koronawirusem wśród pracowników Sokołów S.A

24-08-2020 15:20 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 63,918 | Komentarzy: 28

W związku z wieloma informacjami dotyczącymi podejrzeń koronawirusa wśród pracowników zakładów mięsnych Sokołów S.A w Kole, zarząd firmy wydał stosowne oświadczenie, które redakcja otrzymała w dniu dzisiejszym.
Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A

Oświadczenie

Zdrowie i bezpieczeństwo pracowników są naszym priorytetem, dlatego już od momentu pojawienia się zagrożenia koronawirusem, firma Sokołów S.A. podjęła szereg działań i dodatkowych procedur mających na celu zapewnienie szczególnej ochrony osobom zatrudnionym w naszej firmie. Obowiązują one we wszystkich zakładach i jednostkach biznesowych Grupy Sokołów i obejmują m.in.:

  • bezwzględny zakaz wstępu na teren zakładu osób z objawami infekcji
  • obowiązek zdezynfekowania rąk środkiem dezynfekcyjnym dostępnym w dozownikach umieszczonych przy wszystkich wejściach do zakładów i biur Spółki
  • kontrolę temperatury ciała u każdego pracownika wchodzącego na teren zakładu
  • obowiązek stosowania maseczek, rękawiczek, fartuchów i zarękawków przez pracowników produkcyjnych
  • przechodzenie do swojego stanowiska pracy tylko wyznaczonymi drogami komunikacyjnymi
  • przebywanie tylko w pomieszczeniach związanych z wykonywaniem swoich obowiązków służbowych
  • zachowanie dystansu od innych pracowników min. 1,5 m oraz maksymalne ograniczenie kontaktu z innymi pracownikami
  • pracę zdalną, jeśli tylko stanowisko na to pozwala
  • wzmożoną dezynfekcję maszyn, hal produkcyjnych i pomieszczeń w zakładzie

Obowiązujące zasady bezpieczeństwa zostały przekazane pracownikom za pomocą newsletterów, plakatów, systemu monitorów oraz drogą mailową. Szczegółowa informacja na temat wszystkich wdrożonych procedur jest dostępna na naszej stronie internetowej https://www.sokolowsa.pl/wydarzenia/najwazniejsze-informacje-w-zwiazku-z-aktualna-sytuacja

Należy podkreślić, że wprowadzenie restrykcyjnych zasad bezpieczeństwa wewnątrz zakładu nie wyklucza możliwości zarażenia pracowników wirusem na zewnątrz, poza jego terenem. Informujemy, że u sześciu pracowników Sokołów S.A. (zakład w Kole) badania potwierdziły zakażenie wirusem COVID-19.

W zaistniałej sytuacji podjęliśmy wszelkie działania zgodne z zaleceniami i procedurami służb sanitarno-epidemiologicznych. Współpracujemy w tym zakresie z odpowiednimi służbami sanitarnymi. Zgodnie z przyjętymi przez nas procedurami zakładowy zespół odpowiedzialny za podejmowanie działań w związku z pandemią COVID-19 wytypował wszystkich pracowników mogących mieć kontakt z zakażonymi osobami i skierował ich na urlop. Listę tych osób bezzwłocznie przekazaliśmy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Dodatkowo dyrekcja zakładu podjęła decyzję o przebadaniu wszystkich pracowników dywizji wieprzowej wraz z pracownikami firm zewnętrznych pracujących na terenie wydziału wieprzowego oraz pracowników dziennej zmiany wydziału rozbioru wołowego. To z tych wydziałów pochodzą pracownicy, u których badania potwierdziły obecność koronawirusa. Obecnie oczekujemy wyników z laboratorium.

Wszyscy pracownicy zakładu w Kole zostali poinformowani o potwierdzonych przypadkach zakażenia. Ponownie przypomniane im zostały obowiązujące w zakładzie zasady i procedury, które służą wzmocnieniu bezpieczeństwa wśród wszystkich zatrudnionych. Zgodnie z rygorystycznymi procedurami higieny i bezpieczeństwa, pracownicy produkcyjni pracują w pełnym zabezpieczeniu, obejmującym maseczki, rękawiczki i odzież ochronną. Każdego dnia w zakładzie przeprowadzane jest dokładne mycie oraz dezynfekcja maszyn, hal produkcyjnych i stołówki pracowniczej. Celem tych działań jest całkowite wyeliminowanie możliwości wtórnego zakażenia ze strony pracowników.

Sanepid nie zgłosił żadnych zastrzeżeń do zasad higieny i bezpieczeństwa obowiązujących w zakładzie oraz ich przestrzegania. Zakład Sokołów S.A. w Kole kontynuuje produkcję.

Pragniemy też podkreślić, że zgodnie z wiedzą naukową nie ma żadnych dowodów na to, iż żywność jest źródłem lub drogą przenoszenia wirusa COVID-19.

 

---

Pełna niezmieniona treść oświadczenia, które datowano na 21 sierpnia br.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (28) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA