R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Inne

Policjanci dbali o bezpieczeństwo pierwszego dnia w szkole

19 dni temu | Źródło: KPP Koło | Wyświetleń artykułu: 5,021 | Komentarzy: 0
Jak co roku w dniu rozpoczęcia roku szkolnego, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kole, prowadzili działania w rejonach szkół i przedszkoli. Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem młodych ludzi, sprawdzali czy dzieci przewożone są samochodami zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym oraz wręczali ulotki profilaktyczne.
Policjanci dbali o bezpieczeństwo pierwszego dnia w szkole
Foto:KPP Koło

Jeszcze w dniach poprzedzających 1 września policjanci skontrolowali rejony szkół i przedszkoli, gdzie sprawdzili usytułowanie i funkcjonalność urządzeń zapewniających bezpieczeństwo dzieci. W dniu inauguracji roku szkolenego 2020/20121, kolscy stróże prawa pojawili się przy szkołach i przedszkolach. Czuwali nad bezpieczeństwem przemieszczania się dzieci i młodzieży, zwracali uwagę na prawidłowe przekraczanie jezdni oraz sprawdzali, czy dzieci przewożone są pojazdami zgodnie z przepisami w zakresie stosowania fotelkiów oraz pasów bezpieczeństwa. Poza tymi działaniami policjanci w ramach profilaktyki rozdawli dzieciom ulotki zawierające treści z poradami dotyczącymi bezpieczeństwa. 1 września bieżącego roku w rejonach szkół i przedszkoli na terenie powiatu kolskiego, nie doszło do żadnego zdarzenia na drodze. Nie ujawniono żadnego przypadku nietrzeźwości kierujących dowozących dzieci do szkół i przedszkoli. Policjanci w przypadku stwierdzenia niewłaściwego sposobu przewożenia dziecka samochodem, ograniczali się do pouczeń i instruktaży.

W najbliższych dniach kolscy stróże prawa, podczas służby patrolowej bedą zwracali szczególną uwagę na okolice szkół w celu przeciwdziałania niepoządanym zjawiskom, takim jak wybryki chuligańskie badź zakłócanie spokoju i porządku. W przypadku zasadności policjanci będą dokonywć sprawdzeń osób, wobec których stwierdzą, że istnieje podejrzenie popełnienia przestępstwa lub wykroczenia np. spożywania alkoholu badź posiadania czy handlu środkami odurzającymi. Sprawcy takich czynów muszą się liczyć z przewidzianymi prawem konsekwencjami, gdyż w kwestii zapewnienia bezpieczeństwa młodym ludziom, policjanci wobec osoób temu zagrażających nie będą stosowali taryfy ulgowej.

Na dalszym etapie działań w szkołach i przedszkolach na terenie powiatu kolskiego, funkcjonariusze będą prowadzili prelekcjwe i pogadanki, dotyczące spsobów unikania różnego rodzaju niebezpieczeństw.

Kolscy policjanci liczą, że sytuacja związana z epidemią COVID-19 pozwoli na realizację tych zamierzeń.

R E K L A M A
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl

Materiał naszej telewizji

 Kościelec- Tury mają wyremontowaną świetlicę wiejską 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze
R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A
popularne wiadomości
 1. W mieszkaniu znaleziono ciało mężczyzny. Prok...

  41,830   3   Inne
 2. Zakaz przebywania na placu targowym po zakońc...

  11,478   14   Urząd Miejski w Kole
 3. Pieski szukają domu!

  9,584   0   Urząd Miejski w Kole
 4. Sygnalizacja świetlna z odbiorem technicznym

  7,942   0   Powiat Kolski
 5. Od dziś najnowsza książka Jakuba Małeckiego d...

  4,295   0   Inne
23 Wrz.
15:30

Filia dla Dzieci PiMBP, Kolejowa 19, Koło
Akademia Plastyki
24 Wrz.
19:00

Miejski Dom Kultury,ul.Słowackiego5, Koło
W cyklu
28 Wrz.
15:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
ART-Przegląd
Posadzki maszynowe i wylewki Koło Turek Uniejów Konin