Słonecznie 8.7
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?
REKLAMA

Policjanci dbali o bezpieczeństwo pierwszego dnia w szkole

Autor: KPP Koło 03 Wrzesień 2020 przeczytasz w ok. 2 min.
Policjanci dbali o bezpieczeństwo pierwszego dnia w szkole
© KPP Koło
(0) | Czytano:
6,135 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

Jak co roku w dniu rozpoczęcia roku szkolnego, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kole, prowadzili działania w rejonach szkół i przedszkoli. Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem młodych ludzi, sprawdzali czy dzieci przewożone są samochodami zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym oraz wręczali ulotki profilaktyczne.

R E K L A M A
0
Czytano:
6,135 razy
Udostępnij

Jeszcze w dniach poprzedzających 1 września policjanci skontrolowali rejony szkół i przedszkoli, gdzie sprawdzili usytułowanie i funkcjonalność urządzeń zapewniających bezpieczeństwo dzieci. W dniu inauguracji roku szkolenego 2020/20121, kolscy stróże prawa pojawili się przy szkołach i przedszkolach. Czuwali nad bezpieczeństwem przemieszczania się dzieci i młodzieży, zwracali uwagę na prawidłowe przekraczanie jezdni oraz sprawdzali, czy dzieci przewożone są pojazdami zgodnie z przepisami w zakresie stosowania fotelkiów oraz pasów bezpieczeństwa. Poza tymi działaniami policjanci w ramach profilaktyki rozdawli dzieciom ulotki zawierające treści z poradami dotyczącymi bezpieczeństwa. 1 września bieżącego roku w rejonach szkół i przedszkoli na terenie powiatu kolskiego, nie doszło do żadnego zdarzenia na drodze. Nie ujawniono żadnego przypadku nietrzeźwości kierujących dowozących dzieci do szkół i przedszkoli. Policjanci w przypadku stwierdzenia niewłaściwego sposobu przewożenia dziecka samochodem, ograniczali się do pouczeń i instruktaży.

W najbliższych dniach kolscy stróże prawa, podczas służby patrolowej bedą zwracali szczególną uwagę na okolice szkół w celu przeciwdziałania niepoządanym zjawiskom, takim jak wybryki chuligańskie badź zakłócanie spokoju i porządku. W przypadku zasadności policjanci będą dokonywć sprawdzeń osób, wobec których stwierdzą, że istnieje podejrzenie popełnienia przestępstwa lub wykroczenia np. spożywania alkoholu badź posiadania czy handlu środkami odurzającymi. Sprawcy takich czynów muszą się liczyć z przewidzianymi prawem konsekwencjami, gdyż w kwestii zapewnienia bezpieczeństwa młodym ludziom, policjanci wobec osoób temu zagrażających nie będą stosowali taryfy ulgowej.

Na dalszym etapie działań w szkołach i przedszkolach na terenie powiatu kolskiego, funkcjonariusze będą prowadzili prelekcjwe i pogadanki, dotyczące spsobów unikania różnego rodzaju niebezpieczeństw.

Kolscy policjanci liczą, że sytuacja związana z epidemią COVID-19 pozwoli na realizację tych zamierzeń.

Z O B A C ZK O N I E C Z N I E
Nocna akcja gaśnicza w centrum Koła
R E K L A M A

Jeśli byłaś/eś świadkiem wypadku lub innego niebezpiecznego zdarzenia
[ powiadom nas o tym ]
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Miasto Koło
 IX Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym Stowarzyszeń i Klubów Abstynenckich dla Amatorów
8 godziny temu 529

IX Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym Stowarzyszeń i Klubów Abstynenckich dla Amatorów

Powiat Kolski
Obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 maja w Kole [PROGRAM]
9 godziny temu 1,246 1

Obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 maja w Kole [PROGRAM]

Miasto Koło
W ostatnim tygodniu na świecie przywitaliśmy [Podsumowanie:  16-04-2024]
9 godziny temu 6,381

W ostatnim tygodniu na świecie przywitaliśmy [Podsumowanie: 16-04-2024]

Gmina Babiak
Czujnik jakości powietrza i pogody w Babiaku - monitoruj stan atmosfery
9 godziny temu 1,301

Czujnik jakości powietrza i pogody w Babiaku - monitoruj stan atmosfery

Inne
Wyjątkowa Gala w Trzebawiu: Policjanci uhonorowani Kryształowymi Gwiazdami
10 godziny temu 2,238

Wyjątkowa Gala w Trzebawiu: Policjanci uhonorowani Kryształowymi Gwiazdami

Miasto Koło
 Ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatu kolskiego
10 godziny temu 15,047 2

Ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatu kolskiego

R E K L A M A